Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe samoloty dla indyjskich VIP-ów

Lotnictwo wojskowe, 13 maja 2015

Rząd Indii pozyska nowe samoloty do przewozu najważniejszych osób w państwie.

Nowymi samolotami przeznaczonymi do przewozu indyjskich VIP-ów będą dwa Boeingi 777-300ER, odkupione od Air India / Zdjęcie: Boeing

Według dziennika Times of India już niebawem rząd w New Delhi rozpocznie procedurę pozyskiwania nowych samolotów, które posłużą do przewozu najważniejszych osób w kraju. Obecnie do tego celu używany jest jeden z Boeingów 747-400, wypożyczonych od narodowego przewoźnika Air India (20. Dreamliner dla Air India, 2015-04-01) i obsługiwany przez załogi Bharatiya Vāyu Senā (wojsk lotniczych Indii).

Rada ds. zakupów uzbrojenia, pod przewodnictwem ministra obrony Manohara Parrikara zadecydowała, że wysłużony Jumbo Jet zostanie zastąpiony przez parę innych Boeingów – 777-300ER, odkupionych od Air India. Wnętrza samolotów zostaną przebudowane dla potrzeb VIP-ów przez producenta. Dodatkowo zabudowane zostaną także urządzenia samoobrony i łączności.

Nowe samoloty zostaną podporządkowane Air HQ Communication Squadron, stacjonującej w międzynarodowym porcie lotniczym Indira Gandhi w pobliżu New Delhi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra