Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Letni rozkład lotów z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 30 marca 2015

W letnim rozkładzie lotów z portu lotniczego Kraków-Balice znajduje się 60 połączeń regularnych do 57 portów lotniczych w 18 krajach, a także 14 destynacji czarterowych.

W letnim rozkładzie lotów z Krakowa znajdzie się 60 połączeń regularnych do 57 portów lotniczych w 18 krajach oraz 14 destynacji czarterowych / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Pierwszym z czterech nowych regularnych połączeń z międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice im. Jana Pawła II będzie obsługiwana przez cały rok trasa easyJet do francuskiego Lyonu. Rejsy do stolicy regionu Rodan-Alpy odbywać się będą 3 razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele.

1 maja po kilkuletniej przerwie na krakowskie lotnisko powrócą British Airways, które zainaugurują rejsy do największego portu Europy – Londynu-Heathrow (British Airways wracają do Krakowa, 2014-11-17). Pierwotnie połączenie to miało być realizowane tylko w sezonie letnim, ale z uwagi na dobrą sprzedaż pozostanie także w rozkładzie zimowym. Bezpośrednie loty na Heathrow to doskonałe uzupełnienie oferty przewozowej, zarówno dla pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak również rodzinnych i turystycznych, zwłaszcza traktujących stolicę W. Brytanii nie jako punkt docelowy, ale miejsce przesiadki. Rejsy na tej trasie będą realizowane 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, zaś zimą – 3 razy w tygodniu.

Wśród nowości znajdzie się też całoroczne połączenie na trasie Kraków – Zurych, oferowane przez powracające do stolicy Małopolski szwajcarskie Swiss International (Letni rozkład grupy Lufthansa , 2015-03-17) i uruchomiona przez KLM trasa z Krakowa do Amsterdamu-Schiphol (KLM od wiosny w Krakowie, 2015-01-08). Loty do Zurychu odbywać się będą 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, a do Amsterdamu – codziennie.

Codzienne loty do Gdańska po kończącym działalność Eurolocie przejmie od 1 kwietnia PLL LOT (Koniec działalności Eurolotu , 2015-02-06).

W związku z dużą popularnością niektórych kierunków w sezonie letnim 4 przewoźników zaplanowało zwiększenie częstotliwości rejsów z / do Krakowa. Ryanair zapowiedział zwiększenie liczby lotów w całym sezonie letnim do 4 portów. Do Dublina będzie wykonywanych tygodniowo 9 rejsów, do Eindhoven i Liverpoolu po 3, zaś do Londynu aż 16. Ponadto, w porównaniu do poprzedniego rozkładu lotów irlandzkie linie okresowo zwiększą liczbę lotów na wybranych trasach. We wrześniu do Mediolanu-Bergamo, w kwietniu i maju do Bolonii, w czerwcu do Dublina, w lipcu do East Midlands, czerwcu i sierpniu do Gdańska, od lipca do października do Oslo Rygge, w kwietniu, maju i październiku do Londynu-Stansted a we wrześniu do Trapani.

Więcej lotów zapowiedział też Finnair, dodając w szczycie sezonu letniego 6. w tygodniu rejs do Helsinek. Oprócz tego Norwegian zwiększy częstotliwość lotów do Kopenhagi do 5 tygodniowo i do Bergen – do 3 tygodniowo. Dodatkową, 4. rotację dziennie, w szczycie sezonu letniego zapowiedziała także niemiecka airberlin, która lata z Krakowa na lotnisko Berlin-Tegel.

W sezonie letnim powrócą do Krakowa, zawieszone w rozkładzie zimowym, typowe połączenia wakacyjno-turystyczne. Vueling wznowi loty do Barcelony-El Prat, Ryanair do Barcelony-Girony, Cagliari, Malagi, Pafos, Pizy, Trapani oraz na Majorkę i Kos, Finnair do Helsinek, zaś Germanwings do Stuttgartu. Nowym kierunkiem czarterowym będzie Comiso na Sycylii.

Władze międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice im. Jana Pawła II szacują, że w bieżącym roku małopolski port lotniczy osiągnie 5-% wzrost w ruchu pasażerskim względem 2014 i odprawi 4 mln podróżnych. W 2015 ma zostać oddany do użytku nowy terminal pasażerski z pieszą kładką łączącą go z hotelem, parkingiem wielopoziomowym i mającym być gotowym w tym roku nowym przystankiem kolejowym. Ponadto ma się zakończyć remont i przebudowa dróg kołowania oraz przebudowa układu drogowego w rejonie terminalu pasażerskiego, parkingu i hotelu.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.