Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny wypadek węgierskiego Gripena

Lotnictwo wojskowe, 11 czerwca 2015

Wczoraj rozbił się kolejny samolot wielozadaniowy Gripen, należący do wojsk lotniczych Węgier. Pilot został ranny.

Zdjęcie: Sandor Ujvari, MTI

Wczoraj rozbił się samolot wielozadaniowy Gripen C, należący do eskadry Puma, podporządkowanej 59. Harcászati Repülőbázis (59. Skrzydłu Lotnictwa Taktycznego) Szentgyörgyi Dezső Magyar Légierő (wojsk lotniczych Węgier). Jego pilot mjr Sandor Kadar podchodził do lądowania po wykonaniu zadania szkoleniowego, gdy okazało się, że nie może wysunąć przedniej goleni podwozia.

W związku z tym podjął decyzję o lądowaniu awaryjnym bez wypuszczania podwozia. Po przyziemieniu okazało się, że samolot nie jest sterowny. Pilot katapultował się. Według węgierskich mediów mjr Kadar odniósł pewne obrażenia, ale jego stan jest stabilny. Obecnie przebywa w szpitalu w Kecskemet.

Jak poinformował gen. broni Zoltan Orosz, uszkodzenia samolotu nie są zbyt duże i kwalifikują się do naprawy. Według niego powodem wczorajszego zdarzenia była usterka techniczna.

Jest to już drugie tego rodzaju zdarzeniem z udziałem węgierskiego Gripena. Poprzednie miało miejsce w ubiegłym miesiącu (Rozbił się węgierski Gripen, 2015-05-20). Z tego powodu dowództwo Magyar Légierő zaleciło już wstrzymanie lotów wszystkich posiadanych samolotów tego typu i przeprowadzenie ich inspekcji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.