Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa offsetowa pomiędzy Kongsbergiem i WZE

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 12 czerwca 2015

Kongsberg Defence & Aerospace i Wojskowe Zakłady Elektroniczne (WZE) podpisały umowę offsetową dotyczącą utworzenia centrum obsługi systemu NSM.

Prezes i dyrektor naczelny WZE Wojskowych Zakładów Elektronicznych Edward Żak i wiceprezes Kongsberg Defence & Aerospace Paal Bratnie podpisują umowę offsetową, na mocy której w Zielonce powstanie centrum obsługi systemu NSM / Zdjęcie: WZE

Prezes i dyrektor naczelny Wojskowych Zakładów Elektronicznych Edward Żak i wiceprezes Kongsberg Defence & Aerospace Paal Bratnie podpisali w siedzibie polskiego przedsiębiorstwa w podwarszawskiej Zielonce umowę offsetową, dotyczącą utworzenia w WZE centrum obsługi technicznej pocisków przeciwokrętowych Naval Strike Missile (NSM), będących już w wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk, sekretarz Zespołu Offsetowego gen. bryg. rez. Stanisław Butlak, z-ca Szefa Inspektoratu ds. Techniki Lotniczej i Morskiej Jan Woźniak oraz przedstawiciele Inspektoratu Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego RSZ – kmdr. Krzysztof Jasiński i kmdr. Artur Kołaczyński.

Głównym celem podpisanej umowy jest utworzenie w WZE w Zielonce centrum obsługi elementów systemu NSM na poziomie fabrycznym 1. W pierwszej kolejności powstaną centra: Wsparcia i zarządzania obsługą systemu NSM, obsługi podsystemu dowodzenia i kierowania oraz obsługi mobilnych wyrzutni rakiet (MLV) i pojazdów transportowo-załadowczych (TLV). W następnym etapie utworzone zostanie centrum obsługi pocisków przeciwokrętowych NSM. W trakcie realizacji jest również zapis umowy offsetowej dotyczącej obsługi i zarządzania konfiguracją systemu Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego (NDR), eksploatowanego już przez Marynarkę Wojenną RP (Umowa na drugi NDR podpisana, 2014-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.