Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

6000 Cirrusów SR

Lotnictwo cywilne, 01 lipca 2015

Cirrus Aircraft dostarczył użytkownikom już 6000 samolotów z rodziny SR.

Jubileuszowy 6000. samolot z rodziny Cirrus SR to model SR22T / Zdjęcie: Cirrus Aircraft

W ubiegłym miesiącu amerykańskie przedsiębiorstwo Cirrus Aircraft świętowało dostawę 6000. samolotu z rodziny SR. Od przekazania użytkownikowi pierwszego statku powietrznego tego typu minęło 16 lat.

Rodzina jednosilnikowych dolnopłatów z napędem tłokowym obejmuje trzy modele: Cirrus SR20, SR22, wprowadzony na rynek w 2001 i najnowszy SR22T, dostępny od 2010 (Cirrusy dla Armee de l'Air, 2012-08-25). Wszystkie wyposażone są w spadochron ratowniczy CAPS (Cirrus Airframe Parachute System).

Flota Cirrusów z rodziny SR22 wylatała na całym świecie ponad 7 mln godzin. Natomiast dzięki CAPS uratowano życie 105 lotników.

Od 12 lat rodzina SR22 to najlepiej sprzedające się w świecie samoloty 4-5 miejscowe. W szczytowym okresie, w 2006, Cirrus dostarczył ich ponad 720. W ub. r. użytkownicy odebrali 308 samolotów tego typu. Najnowszym produktem przedsiębiorstwa z Duluth w stanie Minnesota jest bardzo lekki odrzutowiec SF50 Vision (Seryjne SF50 przed końcem roku, 2015-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.