Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest i wodowanie RSS Independence

Marynarka wojenna, 03 lipca 2015

W Singapurze ochrzczono i zwodowano dziś RSS Independence, pierwszy z serii nowych wielozadaniowych okrętów typu Independence, przystosowanych do działań na wodach przybrzeżnych.

W Singapurze ochrzczono i zwodowano dziś pierwszy z serii nowych wielozadaniowych okrętów typu Independence, RSS Independence o wyporności 1200 t. Matką chrzestną jednostki została pani Ivy Lim Swee Lian, żona ministra obrony Singapuru, dra Ng Eng Hena / Zdjęcie: MO Singapuru

Marynarka wojenna Singapuru zrobiła dziś znaczny postęp na drodze do wprowadzenia do służby RSS Independence, pierwszego z serii 8 nowych wielozadaniowych okrętów przystosowanych do służby na wodach przybrzeżnych. Okręt ochrzczono i zwodowano w obecności przedstawicieli ministerstwa obrony Singapuru, członków przyszłej załogi jednostki i pracowników singapurskiej grupy zbrojeniowej Singapore Technologies (ST) Engineering – producenta patrolowca.

Budowa RSS Independence rozpoczęła się późnym latem 2014 (Stępka pod pierwszy patrolowiec dla Singapuru , 2014-09-15). W najbliższych tygodniach okręt zostanie poddany pracom wykończeniowym, po czym rozpocznie się pierwszy etap wielomiesięcznych prób morskich i odbiorczych, połączonych ze szkoleniem i zgrywaniem przyszłej załogi okrętu. Jednostka wejdzie do służby w 2016.

Marynarka wojenna Singapuru zakupi ogółem 8 jednostek typu Independence, które zastąpią w linii eksploatowane od 1996 okręty typu Fearless. Porozumienie o budowie i zakupie patrolowców zawarto na początku 2013 (Nowe patrolowce dla Singapuru, 2013-01-31). Ostatni z nich powinien znaleźć się w linii w 2020.

Imiona nowych okrętów ogłoszono podczas tegorocznych targów morskich IMDEX Asia 2015. Wyboru dokonano spośród ponad 12 tys. propozycji nadesłanych przez obywateli. Okręty zostaną nazwane: Dauntless, Fearless, Fortitude, Independence, Indomitable, Justice, Sovereignty i Unity (IMDEX Asia 2015: Singapur nazywa okręty, 2015-05-21).

Jednostki typu Independence będą miały 80 m długości i 12 m szerokości. Napędzane dwoma dieslami MTU 20V 4000 M93, będą rozwijać 27 w. Zasięg wyniesie ok. 6500 km. Zostaną wyposażone w głowice optoelektroniczne, sonary holowane o zmiennej głębokości zanurzenia i morskie stacje radiolokacyjne. ST Engineering zabuduje w nich m.in. 76-mm działa morskie, zdalnie sterowane moduły uzbrojenia i rakietowe systemy obrony powietrznej krótkiego/średniego zasięgu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra