Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

FlySmart dla Peach Aviation

Lotnictwo cywilne, 09 lipca 2015

Japońskie linie Peach Aviation wybrały aplikację FlySmart with Airbus w wersji na iPada, stanowiącą część pakietu aplikacji Airbus EFB.

Aplikacja FlySmart with Airbus umożliwi pilotom Peach Aviation obliczanie osiągów samolotów dla każdej drogi startowej w portach obsługiwanych w ramach aktualnej siatki połączeń przewoźnika / Zdjęcie: Airbus

Piloci niskokosztowych linii Peach Aviation z Japonii będą teraz mogli korzystać ze wszystkich instrukcji użytkowania w locie mieszczących się w pamięci iPadów. Aplikacja FlySmart with Airbus umożliwi również obliczanie osiągów samolotów, co pozwoli na otrzymanie zoptymalizowanych, precyzyjnych wyników dla każdej drogi startowej w portach obsługiwanych w ramach aktualnej siatki połączeń. Na podobne rozwiązania zdecydowały się już m. in. linie Ryanair i Delta (Ryanair wprowadza EFB, 2014-12-08, Tablety dla pilotów Delta Air Lines, 2013-10-04).

FlySmart with Airbuspozwoli nam zoptymalizować naszą działalność i pozbyć się papierowych dokumentów, co ograniczy związane z nimi koszty. Uważamy, że rozwiązanie to będzie miało doskonały wpływ na nasze przyszłe funkcjonowanie, dodatkowo podnosząc jakość oferowanych przez nas usług – powiedział Shinichi Inoue, dyrektor generalny Peach Aviation.

Załogi lotnicze Peach Aviation będą też korzystać z usługi oceny funkcjonowania pakietu EFB oraz wsparcia w zakresie zatwierdzenia operacyjnego EFB, znanej jako APPROVE4Flight i świadczonej przez Airbus Flight Operations Services Ltd. Usługa ta obejmuje udzielaną na miejscu pomoc w zakresie zgodności, obejmującą analizę istniejącej organizacji i procedur, a także stworzenie planu wdrożenia EFB dla Peach Aviation w oparciu o rekomendacje i najlepsze praktyki proponowane przez Airbus Flight Operations Services.

Electronic Flight Bag (EFB, elektroniczne pomoce nawigacyjne i obsługowe) to cyfrowy odpowiednik podręcznego zestawu informacyjnego pilota. Zawierają one instrukcję użytkowania samolotu w locie, instrukcje obsługi technicznej, instrukcje użytkowania poszczególnych elementów wyposażenia awionicznego, listy wyposażenia oraz książki płatowca i silników, mapy i tabele w postaci elektronicznej.

Dodatkowo EFB służy jako podręczny kalkulator pomocny przy doborze optymalnych prędkości startu i nastaw przepustnicy, zależnie od pogody, stanu lotniska i masy samolotu. Opcjonalnie można zintegrować EFB z wyposażeniem monitorującym pracę załogi oraz może ono służyć jako zapasowy wskaźnik podczas wykonywania prac obsługowych.

Flota Peach Aviation składa się obecnie z 15 Airbusów A320. W bieżącym miesiącu rozpoczną się dostawy kolejnych pięciu samolotów tego typu dla japońskiego przewoźnika.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.