Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Otwarcie bazy Ryanair w Gdańsku

Lotnictwo cywilne, 29 października 2014

Wczoraj irlandzkie linie lotnicze Ryanair otworzyły kolejną bazę w Polsce – tym razem w porcie lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Zdjęcie: Marcin Sigmund

W gdańskiej bazie będzie stacjonował jeden Boeing 737-800. Jednocześnie irlandzki przewoźnik zwiększył częstotliwość lotów z Gdańska do Warszawy-Modlina z 1 do 2 dziennie. Są one wykonywane rano i wieczorem.

Otwarcie nowej bazy pozwoliło także Ryanairowi na przekształcenie czterech połączeń, do Birmingham, Leeds-Bradford, Krakowa i Warszawy-Modlina, dotychczas utrzymywanych tylko w sezonie letnim, w trasy całoroczne. Ponadto towarzystwo zapowiedziało, że w przyszłorocznym sezonie letnim wprowadzi nowe połączenie z Gdańska do Alicante oraz zwiększy częstotliwość lotów na trasach do Londynu-Stansted i Warszawy-Modlina (Modlin czwartą bazą Ryanair, 2014-10-22).

W sumie Ryanair będzie obsługiwał w przyszłorocznym sezonie letnim 14 tras z Gdańska. Według szacunków linii otwarcie bazy w Gdańsku spowoduje wzrost liczby przewiezionych z tego lotniska pasażerów z obecnych 500 tys. do 750 tys. rocznie.

Aktualnie w gdańskim porcie lotniczym trwa intensywna rozbudowa infrastruktury. W połowie 2015 mają zakończyć się prace przy drugim terminalu, do którego zostanie przeniesiona część przylotowa i budowa łącznika z przystankiem powstającej obecnie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Dzięki tej inwestycji terminal T2 zostanie powiększony o około 30%.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.