Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Otwarcie bazy Ryanair w Gdańsku

Lotnictwo cywilne, 29 października 2014

Wczoraj irlandzkie linie lotnicze Ryanair otworzyły kolejną bazę w Polsce – tym razem w porcie lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Zdjęcie: Marcin Sigmund

W gdańskiej bazie będzie stacjonował jeden Boeing 737-800. Jednocześnie irlandzki przewoźnik zwiększył częstotliwość lotów z Gdańska do Warszawy-Modlina z 1 do 2 dziennie. Są one wykonywane rano i wieczorem.

Otwarcie nowej bazy pozwoliło także Ryanairowi na przekształcenie czterech połączeń, do Birmingham, Leeds-Bradford, Krakowa i Warszawy-Modlina, dotychczas utrzymywanych tylko w sezonie letnim, w trasy całoroczne. Ponadto towarzystwo zapowiedziało, że w przyszłorocznym sezonie letnim wprowadzi nowe połączenie z Gdańska do Alicante oraz zwiększy częstotliwość lotów na trasach do Londynu-Stansted i Warszawy-Modlina (Modlin czwartą bazą Ryanair, 2014-10-22).

W sumie Ryanair będzie obsługiwał w przyszłorocznym sezonie letnim 14 tras z Gdańska. Według szacunków linii otwarcie bazy w Gdańsku spowoduje wzrost liczby przewiezionych z tego lotniska pasażerów z obecnych 500 tys. do 750 tys. rocznie.

Aktualnie w gdańskim porcie lotniczym trwa intensywna rozbudowa infrastruktury. W połowie 2015 mają zakończyć się prace przy drugim terminalu, do którego zostanie przeniesiona część przylotowa i budowa łącznika z przystankiem powstającej obecnie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Dzięki tej inwestycji terminal T2 zostanie powiększony o około 30%.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.