Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

7,9 tys. Beryli dla WP

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 sierpnia 2015

Inspektorat Uzbrojenia podpisał z Fabryką Broni umowę na dostawę 7,9 tys. karabinków wz.  96C Beryl i subkarabinków wz. 96 Mini Beryl.

Po zakończeniu dostaw, w Wojsku Polskim będzie już ponad 80 tys. karabinków i subkarabinków wz. 96. Do broni w międzyczasie zostało kupionych ponad 14 tys. celowników holograficznych EOTech HWS / Zdjęcie: 10. BKPanc

W ramach kontraktu o wartości 42.534.200 PLN (z 23% VAT) w latach 2015-2016 Łucznik dostarczy wojsku 5498 karabinków Beryl i 2400 subkarabinków Mini Beryl w najnowszej wersji z kolbą o regulowanej długości, zestawem szyn montażowych w miejscu łoża, ergonomicznym chwytem pistoletowym i chwytem przednim.

Jest to element procesu zastępowania dotychczas używanych w armii, uznanych za nieperspektywiczne karabinków AK/AKM do amunicji 7,62 mm x 39 przez konstrukcje strzeleckie dostosowane do standardowego naboju pośredniego NATO 5,56 mm x 45.

Broń została zakupiona w ramach procedury negocjacyjnej, bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu, ze względu na to, że karabinki i subkarabinki wz. 96 są już wprowadzone w dużej liczbie do uzbrojenia Wojska Polskiego, a dostarcza je tylko jeden producent (Beryle i Mini Beryle dla WP, 2015-06-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.