Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

WP kupuje 5200 Beryli

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 lipca 2014

Inspektorat Uzbrojenia podpisał z radomskim Łucznikiem umowę na dostawę do końca roku 5200 karabinków wz. 96C Beryl.

Nowe Beryle są wyposażone w zespół szyn montażowych (zamontowany w miejscu łoża i nakładki na rurę gazową), kolbę o regulowanej długości stopki, powiększone dźwignie zatrzasków magazynka i bezpiecznika oraz wspornik z uniwersalną szyną montażową mocowany nad pokrywą komory zamkowej. Standardowym wyposażeniem tego modelu jest też ergonomiczny chwyt pistoletowy oraz krótki chwyt przedni, mocowany na dolnym odcinku przedniej szyny. W przeciwieństwie do starszych odmian z magazynkami z czarnego plastyku są dostarczane z magazynkami z przezroczystego tworzywa sztucznego / Zdjęcie: MON (Rafał Mniedło)

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z Fabryką Broni o wartości 27.486.800 zł (22.335.136 zł bez 23% VAT) na dostawy do końca bieżącego roku 5,2 tys. karabinków Beryl. Do Wojska Polskiego trafią 5,56-mm karabinki w najnowszej, zmodyfikowanej odmianie oznaczonej jako wz. 96C. Cena jednostkowa broni wynosi 5,2 tys. zł. Po zrealizowaniu dostawy w Wojsku Polskim będzie około 75 tys. karabinków Beryl (Kolejne Beryle dla WP, 2014-07-15).

Pierwsze karabinki wz. 96C zostały zamówione w 2009 i trafiły do uzbrojenia na początku 2010 (Nowe Beryle do Afganistanu, 2010-02-26). Broń sprawdziła się w działaniach w warunkach bojowych w Afganistanie. Do standardu wz. 96C modyfikowane są podczas remontów (Przetargowy problem z naprawą Beryli, 2014-03-26) używane do tej pory przez żołnierzy Beryle w odmianach wz. 96A (z łożem z tworzywa sztucznego i kolbą składaną) i wz. 96B (z łożem wyposażonym w dwie boczne szyny montażowe i stały chwyt pistoletowy).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.