Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie manewry argentyńskich Mirage

Lotnictwo wojskowe, 15 września 2015

Mirage wojsk lotniczych Argentyny wzięły udział w swoich ostatnich manewrach.

Kilka tygodni temu dowództwo Fuerza Aérea Argentina (FAA, wojsk lotniczych Argentyny) poinformowało opinie publiczną o zakończeniu eksploatacji samolotów myśliwskich Mirage IIIEA oraz wielozadaniowych Mirage 5P i Dagger (Smutne święto argentyńskiego lotnictwa , 2015-08-19). Przed wycofaniem ze służby w listopadzie br., zdążyły one jeszcze wziąć udział w ostatnich manewrach.

Ćwiczenia o kryptonimie Ariete zrealizowano w ubiegłym tygodniu w najbardziej wysuniętej na południe bazie FAA – Rio Gallegos. W ich trakcie lotnicy zmagali się także z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznym – temperaturami poniżej 0° C, wiatrami wiejącymi z prędkością ponad 75 km/h i opadami śniegu.

Mimo tego piloci argentyńskich Mirage nie przeoczyli możliwości zaprezentowania swoich zdolności bojowych. Na uwagę zasługują zwłaszcza przeloty na małej wysokości, z których zasłynęli podczas wojny o Falklandy-Malwiny w 1982.

Zdjęcia: Santiago Rivas

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.