Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Argentyna oceni FC-1

Lotnictwo wojskowe, 19 marca 2015

W następnym tygodniu delegacja argentyńskich wojskowych uda się do ChRL, aby ocenić zdolności bojowe samolotu FC-1 Xiaolong.

Zdjęcie: CIAC

Jak poinformował opinię publiczną minister obrony Argentyny, Agustín Rossi, w przyszłym tygodniu do ChRL uda się grupa wojskowych, z szefem sztabu Fuerza Aérea Argentina (FAA, wojsk lotniczych) gen. bryg. Mario Miguelem Callejo na czele. Ich zadaniem będzie prfzeprowadzenie oceny zdolności bojowych samolotu wielozadaniowego Chengdu FC-1 Xiaolong (na zdjęciu, znanego też pod nazwą JF-17 Thunder).

Samolot ten może rozwinąć prędkość M1,8 i wznieść się na wysokość 16 764 m. Jego zasięg bojowy to 1350 km, co umożliwia wykonanie lotu z bazy Tierra del Fuego nad Port Stanley i z powrotem – stwierdził w wywiadzie dla Radio America szef argentyńskiego resortu obrony.

Agustin Rossi nie ujawnił żadnych dodatkowych szczegółów, potwierdzając, że rząd w Buenos Aires zamierza kupić nie mniej niż 12 i nie więcej niż 24 samoloty. Co warte uwagi, ChRL nie są jedynym krajem, z którym Argentyna prowadzi negocjacje w tej sprawie. Oprócz Francji, formalne oferty złożyły także Hiszpania (Mirage F-1) i Izrael (Kfir Block 60).

Rząd Argentyny dokona wyboru, gdy wszystkie propozycje zostaną sformalizowane (Rosja nie oferowała Argentynie Su-24, 2015-01-26). Chcemy, aby stało się to przed końcem br. Wówczas przedłożę je pani prezydent, aby podjęła ostateczną decyzję  –  podkreśla Agustín Rossi.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu miesięcznika RAPORT-wto


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.