Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chinooki odebrane

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 października 2015

Marokańskie wojska lotnicze rozpoczęły eksploatację śmigłowców transportowych CH-47D Chinook.

Przed kilkoma tygodniami na marokańskim niebie po raz pierwszy pojawiły się 3 ex-amerykańskie śmigłowce transportowe CH-47D Chinook. Wiropłaty sprzedano Rabatowi w ramach rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). W miesiącach poprzedzających przekazanie Marokańczykom wiropłaty przeszły remont i modernizację, dzięki którym odtworzono ich pierwotną zdolność operacyjną / Zdjęcie: Columbia Helicopters

Lotnictwo transportowe sił zbrojnych Maroka od kilku tygodni korzysta z nowych możliwości, jakie dają mu ex-amerykańskie śmigłowce CH-47D Chinook. Wiropłaty służą do przerzutu żołnierzy i sprzętu między bazami wojskowymi. W razie potrzeby mogą też brać udział w akcjach usuwania skutków klęsk żywiołowych i pomocy poszkodowanej ludności cywilnej.

Latem w porcie morskim w pobliżu Tangeru wyładowano transport trzech CH-47D (Chinooki już w Maroku, 2015-08-18). Śmigłowce dotarły do Maroka na pokładzie amerykańskiego statku MV Liberty Pride. Wiropłaty przetransportowano następnie do jednej z marokańskich baz wojskowych pod Rabatem, gdzie zostały ponownie zmontowane i sprawdzone w locie. Pod koniec sierpnia Chinooki przekazano nowemu użytkownikowi, co przed kilkoma dniami potwierdziło Columbia Helicopters z Portland w Oregonie.

Przedsiębiorstwo z zachodniego wybrzeża USA wyremontowało ex-amerykańskie śmigłowce i przywróciło im zdatność do lotu i całkowitą zdolność operacyjną. Zabudowano w nich m.in. dodatkowe wyposażenie pokładowe. Chinooki otrzymały również nowe malowanie (Chinooki dla Maroka, 2015-07-28). Columbia Helicopters otrzymało za wykonane usługi 78,9 mln USD (299 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra