Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przełożony oblot MRJ

Lotnictwo cywilne, 23 października 2015

Pierwszy lot prototypu japońskiego Mitsubishi Regional Jet znów został przełożony.

Zdjęcie: Mitsubishi Aircraft

Dzisiaj koncern Mitsubishi Aircraft poinformował o kolejnej zmianie terminu pierwszego lotu samolotu komunikacji regionalnej MRJ 90 (FTA-1, na zdjęciu). Poprzednio zapowiadano go na przyszły tydzień. Obecnie lot planowany jest na 2. tydzień listopada (Próby kołowania MRJ 90, 2015-06-08).

Powodem opóźnienia są problemy z układem sterowania sterem kierunku. Konieczne jest przekonstruowanie pedałów, aby zapewnić większe wychylenia steru.

Na początku przyszłego tygodnia zostanie przeprowadzony kolejny przegląd samolotu przed oblotem. Jeżeli zakończy się pomyślnie, wówczas pierwszy lot MRJ90 powinien odbyć się bez przeszkód natury technicznej. Jedynym wyzwaniem może być niesprzyjająca aura.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra