Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na kolejny EPF

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 października 2015

Austal USA otrzymało zlecenie na zgromadzenie materiałów do budowy kolejnego katamaranu transportowego klasy Expeditionary Fast Transport.

USN zakupi 11 katamaranów transportowych klasy EPF. W najbliższych tygodniach rozpoczną się przygotowania do budowy ostatniej z jednostek / Zdjęcie: Austal USA

Departament Obrony USA zobowiązał Austal USA do przygotowania budowy 11. katamaranu transportowego klasy EPF (Expeditionary Fast Transport). Wartość kontraktu wynosi 53,5 mln USD (209 mln zł). Prace zostaną wykonane w ciągu najbliższych 4 lat.

Producent z Mobile w stanie Alabama zgromadzi materiały i zespoły do budowy T-EPF-11, w tym elementy układu pędnego, generatory i inne urządzenia pokładowe. Przedstawiciele Austala liczą, że w ciągu kilku miesięcy zawarte zostanie porozumienie o budowie nowego okrętu.

Okręty klasy EPF (dawniej JHSV, Joint High Speed Vessel) służą US Navy do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia w rejony działań bojowych. Będą mogły zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t wyposażenia. Latem br. w Mobile rozpoczęto budowę 7. jednostki tej klasy, przyszłego USNS Carson City (Stępka pod przyszły USNS Carson City, 2015-08-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.