Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zlecenie na kolejny EPF

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 października 2015

Austal USA otrzymało zlecenie na zgromadzenie materiałów do budowy kolejnego katamaranu transportowego klasy Expeditionary Fast Transport.

USN zakupi 11 katamaranów transportowych klasy EPF. W najbliższych tygodniach rozpoczną się przygotowania do budowy ostatniej z jednostek / Zdjęcie: Austal USA

Departament Obrony USA zobowiązał Austal USA do przygotowania budowy 11. katamaranu transportowego klasy EPF (Expeditionary Fast Transport). Wartość kontraktu wynosi 53,5 mln USD (209 mln zł). Prace zostaną wykonane w ciągu najbliższych 4 lat.

Producent z Mobile w stanie Alabama zgromadzi materiały i zespoły do budowy T-EPF-11, w tym elementy układu pędnego, generatory i inne urządzenia pokładowe. Przedstawiciele Austala liczą, że w ciągu kilku miesięcy zawarte zostanie porozumienie o budowie nowego okrętu.

Okręty klasy EPF (dawniej JHSV, Joint High Speed Vessel) służą US Navy do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia w rejony działań bojowych. Będą mogły zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t wyposażenia. Latem br. w Mobile rozpoczęto budowę 7. jednostki tej klasy, przyszłego USNS Carson City (Stępka pod przyszły USNS Carson City, 2015-08-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.