Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USNS Brunswick

Marynarka wojenna, 15 maja 2015

W Alabamie ochrzczono kolejny okręt logistyczny klasy JHSV, USNS Brunswick.

Program budowy i dostawy okrętu logistycznego klasy JHSV, USNS Brunswick (JHSV 6), zaliczył kolejny etap. Zwieńczeniem dotychczasowych prac nad jednostką był jej chrzest. Ceremonię przeprowadzono w stoczni Austal USA w Mobile w Alabamie / Zdjęcie: Austal USA

Okręt ochrzczono w ostatnich dniach na terenie stoczni Austal USA w Mobile w Alabamie. Udział w ceremonii wzięli przedstawiciele US Navy, w tym sekretarz tego rodzaju sił zbrojnych, Ray Mabus. USNS Brunswick (JHSV 6), typ Spearhead, jest 4. okrętem w historii marynarki wojennej USA noszącym imię Brunswick. Jego sponsorem została Alma Booterbaugh, wieloletnia zasłużona pracownica sekretariatu US Navy.

Stępkę pod USNS Brunswick położono pod koniec 2014. Wodowanie jednostki zapowiedziano na lato lub drugą połowę br. Serię prób morskich i odbiorczych przeprowadzi Navy's Board of Inspection and Survey (INSURV). Okręt powinien trafić do odbiorcy najpóźniej na przełomie 2015/2016. USNS Brunswick zostanie podporządkowany dowództwu Military Sealift Command.

Podstawowym zadaniem USNS Brunswick będzie wspieranie operacji wojskowych prowadzonych z dala od kontynentalnych USA. Okręt zostanie oddany pod komendę jednego z dowództw operacyjnych US Navy, stacjonujących w Azji lub na Bliskim Wschodzie oraz u wybrzeży Afryki.

US Navy zapowiedziała już przebazowanie części jednostek klasy Joint High Speed Vessel do Azji. Okręty będą stacjonować w dzierżawionej przez USA bazie morskiej w Singapurze. Mają uzupełnić jednostki klasy Littoral Combat Ship, które udają się do tego miasta-państwa w swoje pierwsze misje bojowe (USS Fort Worth na Foal Eagle 2015, 2015-03-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.