Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USNS Trenton

Marynarka wojenna, 09 stycznia 2015

W sobotę US Navy ochrzci kolejny katamaran transportowy klasy JHSV, typu Spearhead, przyszły USNS Trenton (JHSV 05).

Przyszły USNS Trenton podczas wodowania 30 września 2014 na terenie stoczni Austala w Alabamie / Zdjęcie: US Navy

Chrzest okrętu odbędzie się na terenie stoczni Austala w Mobile w Alabamie. Jednostkę zwodowano 30 września 2014. Transportowiec będzie w przyszłości używany przez U.S. Navy Military Sealift Command. Jego załogę będzie stanowiło ok. 40 oficerów i marynarzy oraz kontraktowych pracowników marynarki wojennej.

USNS Trenton ma służyć do transportu żołnierzy i wyposażenia wojskowego w rejon działań zbrojnych. Okręt pomieści na pokładzie do 312 wojskowych. Będzie rozwijał prędkość do 35 w. Zasięg wyniesie nieco ponad 2200 km.

Jednostki klasy Joint High Speed Vessel będą używane m.in. na wodach Oceanu Spokojnego. US Navy zapowiedziała przebazowanie części okrętów do Azji, w tym najprawdopodobniej do Singapuru. Na początku 2013 Austal zawarło porozumienie z lokalną Sembawang Shipyard o wsparciu technicznym transportowców, a także wysyłanych do Azji okrętów klasy LCS (USS Fort Worth w Singapurze, 2014-12-30).

Warto przypomnieć, że ostatnim okrętem, który nosił imię Trenton był desantowiec typu Austin, USS Trenton (LPD 14). Jednostkę wycofano z linii w 2007, po czym została sprzedana Indiom, gdzie służy jako INS Jalashwa (L41) (Brak części do indyjskich okrętów, 2014-04-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.