Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USNS Brunswick opuścił stocznię

Marynarka wojenna, 24 maja 2015

Ochrzczony 11 maja okręt logistyczny USNS Brunswick opuścił stocznię Austal USA, w której był budowany. To szósty okręt tego typu z dziesięciu planowanych.

USNS Brunswick opuszcza dok w stoczni Austal USA / Zdjęcie: US Navy

19 maja okręt logistyczny USNS Brunswick (JHSV 6, Chrzest USNS Brunswick, 2015-05-15) opuścił stocznię Austal USA Shipyard w Mobile w stanie Alabama. To szósty z dziesięciu JHSV (Joint High Speed Vessel), które zamówiła US Navy za 1,6 mld USD. Teraz okręt rozpocznie próby morskie. Jego przekazanie flocie jest planowane na koniec 2015.

Pierwotny kontrakt na zaprojektowanie JHSV  został zawarty przez US Navy z Austal w listopadzie 2008. Był wart 185,4 mln USD. Pierwszym okrętem serii był USNS Spearhead (JHSV 1). Kolejne to Choctaw County (JHSV 2), Millinocket (JHSV 3), Fall River (JHSV 4) i Trenton (JHSV 5). W budowie są USNS Carson City (JHSV 7), USNS Yuma (JHSV 8) i USNS Bismarck (JHSV 9). Dziesiąty ma być USNS Burlington.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.