Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi PC-24 oblatany

Lotnictwo cywilne, 17 listopada 2015

Pilatus oblatał drugi prototyp odrzutowca klasy biznes PC-24.

Oblot drugiego prototypu PC-24 trwał 82 minuty

Wczoraj z lotniska Buochs w Szwajcarii, o 10:06 czasu lokalnego, wystartował do lotu drugi prototyp odrzutowca klasy biznes Pilatus PC-24 (P02). Samolot, noszący znaki rejestracyjne HB-VXB, przebywał w powietrzu przez 82 minuty. Co ciekawe, podczas lotu towarzyszył mu pierwszy prototyp PC-24, oblatany w maju.

Próby w locie pierwszego PC-24 (P01, HB-VXA), przebiegając dotychczas zgodnie z planem. Samolot wykonał dotychczas 87 lotów, trwających łącznie 143 h (Oblot PC-24, 2015-05-11). W ich trakcie sprawdzono m. in. własności pilotażowe przy małej prędkości, dopuszczalną obwiednię położeń środka ciężkości i własności flatterowe. Wykonano też loty na dużej wysokości.

W trakcie lotu towarzyszył mu pierwszy prototyp odrzutowca tego typu / Zdjęcia: Pilatus Aircraft

Próby w locie PC-24 potrwają łącznie 2300 h. Po zakończeniu pierwszych sprawdzeń P02 zostanie przebazowany do Ameryki Pn. Tam, na terenie Kanady i USA, przejdzie próby instalacji pokładowych i loty mające na celu certyfikowanie niektórych urządzeń. Oprócz tego zbadane zostanie działanie awioniki i autopilota. Drugi prototyp PC-24 posłuży także do prób w klimacie arktycznym i lotów certyfikacyjnych w warunkach oblodzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.