Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się amerykański Apache

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 23 listopada 2015

Na północy Republiki Korei rozbił się amerykański śmigłowiec uderzeniowy AH-64 Apache. Zginęło 2 lotników stanowiących jego załogę.

Amerykański śmigłowiec uderzeniowy AH-64 Apache rozbił się dziś na północy Republiki Korei. Ze wstępnych doniesień medialnych wynika, że śmierć poniosło 2 lotników stanowiących jego załogę. Przyczyny wypadku zostaną ustalone przez specjalną komisję dochodzeniową USFK / Zdjęcie: US Army

Amerykański śmigłowiec rozbił się dziś ok. 18:22 czasu lokalnego. Wiropłat spadł na niezamieszkałe tereny w pobliżu miasta Wonju, położonego ok. 140 km na wschód od Seulu – stolicy kraju. W wyniku katastrofy zginęli 2 lotnicy stanowiący załogę AH-64. Na szczęście nie odnotowano ofiar wśród miejscowej ludności, ani strat materialnych na ziemi.

Przyczyny dzisiejszego wypadku są wciąż ustalane. Do katastrofy doszło w górzystym terenie, administracyjnie wchodzącym w skład prowincji Gangwon-do. Zaraz po uderzeniu w ziemię amerykański wiropłat zajął się ogniem. Jego uszkodzenia wykluczają naprawę i ewentualne przywrócenie do służby, w związku z czym najprawdopodobniej został już skreślony ze stanu lotnictwa US Army. Według lokalnych mediów rozbity dziś Apache latał w składzie brygady lotnictwa 2. Dywizji Piechoty, której elementy stacjonują w południowej części Półwyspu Koreańskiego.

Warto zauważyć, że dzisiejszy incydent był drugim na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy zdarzeniem z udziałem wiropłata amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Republice Korei (United States Forces Korea). Latem br. na zachodzie kraju rozbił się jeden ze śmigłowców wielozadaniowych OH-58D Kiowa Warrior (OH-58 rozbił się w Republice Korei, 2015-08-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.