Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rega kupuje nowe śmigłowce

Lotnictwo cywilne, 02 grudnia 2015

Szwajcarska służba ratownictwa lotniczego (Rega) kupiła 4 nowe śmigłowce. Ich dostawcą będzie AgustaWestland.

Od 2020 flota Rega powiększy się o 3 śmigłowce AW169, przystosowane do zadań ratownictwa medycznego i poszukiwawczo-ratowniczych / Rysunek: AgustaWestland

Włosko-brytyjskie konsorcjum AgustaWestland jest stałym partnerem Szwajcarów. Dotychczas dostarczyło im m. in. 10 wiropłatów AW109S Grand Da Vinci i jednego Grand New. Najnowsza umowa dotyczy zakupu 3 AW169 i kolejnego GrandNew. Wartość porozumienia wynosi 50 mln CHF (ok. 196 mln zł).  

GrandNew trafi do floty Rega jesienią 2016. Trzy AW169 dołączą do niego w 2020 (Próby AW169 w USA, 2015-11-30). Wszystkie wiropłaty zostaną dostarczone w konfiguracji umożliwiającej wykonywanie misji ratownictwa medycznego i zadań poszukiwawczo-ratowniczych (EMS/SAR) na terenie Szwajcarii.

AW169 będą także wyposażone w instalację przeciwoblodzeniową, urządzenia nawigacji satelitarnej, układ syntetycznej wizji (SVS), układ polepszający widoczność w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (EVS) oraz laserowy układ antykolizyjny (LOAM). Oprócz tego, w ramach projektu Icebird, AgustaWestland i Rega zdefiniują wspólnie konfigurację nowego wiropłata, przeznaczonego do zadań EMS/SAR (Rega kupuje Challengery 650 , 2015-04-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.