Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AW169 będzie montowany w Filadelfii

Lotnictwo cywilne, 01 maja 2013

Koncern AgustaWestland poinformował, że w zakładach w Filadelfii zostanie utworzona linia montażu końcowego śmigłowców AW169.AgustaWestland może pochwalić się zamówieniami na ponad 80 AW169. Dotychczas oblatano cztery prototypy. Uzyskanie Certyfikatu Typu zaplanowano w przyszłym roku

Zakłady AgustaWestland są zlokalizowane na terenie portu lotniczego Northeast Philadelphia. Montaż końcowy pierwszego AW169 rozpocznie się tam w maju przyszłego roku. Śmigłowiec trafi do odbiorcy w połowie 2015. Produkcją zespołów i podzespołów zajmą się wytwórnie we włoskim Vergiate i brytyjskim Yeovil.

Tempo montażu będzie stopniowo zwiększane tak, aby od 2017 w Filadelfii powstawało ok. 20 wiropłatów rocznie. W razie wzrostu zapotrzebowania na rynku na AW169, linia montażu zostanie odpowiednio zmodyfikowana, aby sprostać wymaganiom. Niedawno producent przedstawił wojskową wersję AW169, która oferowana jest amerykańskim wojskom lądowym (AW 169 AAS dla US Army , 2013-04-17).

Zakłady w Filadelfii, gdzie od maja 2104 odbywać się będzie montaż końcowy AW169 / Zdjęcia: AgustaWestland

AW169 wchodzi w skład rodziny śmigłowców, obejmującej także AW139 i AW189, które zostały opracowane zgodnie z najnowszą koncepcją, podobną do zastosowanej przez Airbusa i Boeinga, w samolotach A320 i B737.

Polega ona na skonstruowaniu kilku typów statków powietrznych, które charakteryzują się identycznym układem przyrządów i sterownic w kabinie załogi, identyczną symbologią i sposobem wyświetlania informacji, rozmieszczeniem elementów instalacji pokładowych, unifikacją wielu zespołów i części zamiennych (np. foteli pasażerskich).

Dzięki temu w przypadku posiadania floty różnych typów wiropłatów wyprodukowanych przez AgustęWestlanda można stosować takie same procedury operacyjne i obsługi technicznej, co znacznie przyspiesza proces zapoznawania się z konstrukcją i przeszkalania na poszczególne typy oraz obniża koszty eksploatacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.