Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto produkcję seryjną AW169

Lotnictwo cywilne, 09 stycznia 2015

W zakładach AgustaWestland rozpoczęto montaż końcowy pierwszego seryjnego śmigłowca AW169.

Pierwszy seryjny AW169 na linii montażu końcowego w zakładach w Vergiate / Zdjęcie: AgustaWestland

Koncern AgustaWestland poinformował dziś, że w zakładach w Vergiate we Włoszech rozpoczęto montaż końcowy pierwszego seryjnego śmigłowca AW169. Jednocześnie uruchomiono centrum szkolenia załóg lotniczych i personelu obsługowego w Sesto Calende, które dysponuje m. in. kompleksowym symulatorem lotu.

Dotychczas zamówiono ponad 120 AW169 (50 śmigłowców AgustyWestlanda dla BAIC, 2014-10-15). Dostawy seryjnych wiropłatów mają rozpocząć się w 2 kw. br.

Włosko-brytyjskie przedsiębiorstwo zamierza uruchomić drugą linię montażu AW169 w zakładach w Filadelfii w USA (AW169 będzie montowany w Filadelfii, 2013-05-01). Natomiast wytwórnia w Yeovil w W. Brytanii zajmuje się produkcją łopat wirnika nośnego i układu przeniesienia napędu.

Dotychczas 4 prototypy AW169 wylatały podczas programu prób ponad 1200 h. Badania realizowano na terenie W. Brytanii, Włoch i USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.