Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bangladesz odbiera Mi-171Sz

Lotnictwo wojskowe, 11 grudnia 2015

Przedstawiciele sił zbrojnych Bangladeszu odebrali 5 śmigłowców Mi-171Sz.

Jeden z Mi-171Sz przekazanych ostatnio siłom zbrojnym Bangladeszu / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Holding Wiertalioty Rossii przekazał siłom zbrojnym Bangladeszu partię 5 śmigłowców wielozadaniowych Mi-171Sz, wyprodukowanych przez zakłady w Ułan-Ude. Ich zakup był możliwy dzięki kredytowi uzyskanemu od władz FR w 2013 (Rosja kredytuje broń dla Bangladeszu, 2013-01-16).

Wiropłaty, które trafią do Bangladesh Biman Bahini (wojsk lotniczych) posłużą do transportu osób i ładunków, niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, misji humanitarnych, patrolowania granic i zwalczania terroryzmu. Są one wyposażone w awionikę glass cockpit, umożliwiającą wykonywanie lotów niezależnie od pory doby, w niesprzyjających warunkach pogodowych. W śmigłowcach zabudowano także dodatkowe zbiorniki paliwa, zwiększające ich zasięg i podkadłubowe zawiesie do transportu ładunków.

W kabinie Mi-171Sz przeznaczonych dla Bangladesh Biman Bahini można w razie potrzeby zabudować wyposażenie medyczne i przewieźć maksymalnie 12 chorych / rannych. Realizację zadań poszukiwawczo-ratowniczych umożliwia wciągarka, o udźwigu 150 kg. Śmigłowce są opancerzone i przystosowane do zabudowania uzbrojenia, co zwiększa ich przeżywalność podczas wykonywania zadań antyterrorystycznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.