Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Druga partia MPT-76

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 grudnia 2015

Turecki Podsekretariat Przemysłu Zbrojeniowego (SSM) zatwierdził zakup drugiej transzy 7,62-mm karabinów MPT-76. Tym razem broń dostarczy prywatne przedsiębiorstwo KaleKalip.

Produkcyjny MPT-76 z podwieszonym 40-mm granatnikiem T-40R z seryjnej produkcji w zakładach MKEK. Siły zbrojne zamówiły dotychczas 35 tys. karabinów pierwszej partii produkcyjnej. Tureckie zapotrzebowanie wynosi 200 tys. sztuk nowej broni / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Karabin automatyczny MPT-76 do amunicji 7,62 mm x 51 NATO został zaprojektowany przez prywatne przedsiębiorstwo KaleKalip. Broń ma zastąpić dotychczas używane, produkowane na licencji niemieckiej G3 i HK33 w oddziałach wojsk lądowych, żandarmerii i marynarce wojennej. Ponieważ tureckie ustawodawstwo nie zezwala prywatnym podmiotom na bezpośrednie dostarczanie konstrukcji strzeleckich do sił zbrojnych, KaleKalip na etapie projektowania broni rozpoczął współpracę z państwowym koncernem MKE (Makina ve Kimya Endustrisi Kurumu), a konkretniej jego fabryką broni MKEK w Kirikkale.

Zgodnie z porozumieniem zawartym między dwoma przedsiębiorstwami i zatwierdzonym później przez SSM, dostawy MPT-76 zostały rozdzielone między obu producentów. Umowę na dostarczenie 35.014 karabinów podpisano w styczniu 2015 (IDEF 2015: Nowe wersje MPT-76, 2015-05-06). W czerwcu zatwierdzono pierwszą transzę 20 tys. MPT-76, które Podsekretariat Przemysłu Zbrojeniowego zamówił w państwowej fabryce MKEK za 80 mln TRY (107 mln zł). Cena jednostkowa broni była szacowana na 4 tys. tureckich lir (5,4 tys. zł). 16 grudnia SSM zatwierdził dostawy drugiej transzy, w ramach której KaleKalip dostarczy 15.014 karabinów za 60 mln TRY (80 mln zł) w identycznej cenie jednostkowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.