Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Emirates rozszerzą siatkę w ChRL

Lotnictwo cywilne, 17 grudnia 2015

Linie Emirates zapowiedziały rozszerzenie swojej siatki połączeń na obszarze ChRL.

Od maja przyszłego roku w ofercie Emirates znajdą się loty do Yinchuan i Zhengzhou w ChRL, obsługiwane przez Boeingi 777-200LR / Zdjęcie: Emirates

3 maja 2016 arabski przewoźnik uruchomi 4 loty tygodniowo do Yinchuan i Zhengzhou. Połączenia zwiększą ofertę linii w Państwie Środka do 5 miast, wśród których znajduje się Pekin, Szanghaj i Kanton. Yinchuan służy jako punkt łączący ChRL z krajami arabskimi. Natomiast Zhengzhou, ważny węzeł komunikacyjny Chin Centralnych, to ośrodek edukacyjny, technologiczny i gospodarczy kraju.

Dzięki nowym strategicznym połączeniom będziemy mogli wspierać rozwój stosunków handlowych ChRL z resztą świata, w szczególności ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i innymi krajami arabskimi. Wierzymy, że nowe, międzynarodowe loty Emirates pomogą stworzyć takie możliwości w chińskiej branży turystycznej i handlowej, które w innym przypadku by nie powstały – powiedział Jego Wysokość Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Loty Emirates z Dubaju do Yinchuan i Zhengzhou zaplanowano na wtorki, środy, piątki i soboty. Start odbywać się będzie o 2:45, z lądowaniem w porcie lotniczym Yinchuan-Hedong o 13:35. Następnie, o 15:20, samolot startować będzie z Yinchuan, by o 17:00 wylądować na lotnisku Zhengzhou-Xinzheng. Lot powrotny nr EK327 z Zhengzhou wyznaczono na 21:10 z lądowaniem w Yinchuan o 22:55. Następnego dnia samolot wystartuje z Yinchuan 40 minut po północy, lądując w Dubaju o 4:30.

Połączenia będą obsługiwały Boeingi 777-200LR, mogące przewieźć 266 pasażerów w trzech klasach i 14 ton ładunku (Emirates odmładzają flotę, 2015-12-07). Loty Emirates z i do Chin są dostosowane do potrzeb miejscowego rynku– personel pokładowy mówi po mandaryńsku, a w menu znajdują się popularne potrawy kuchni chińskiej. Wśród popularnych towarów przewożonych na tych trasach najprawdopodobniej znajdą się artykuły elektroniczne, np. telefony komórkowe z Zhengzhou, oraz produkty rolne, takie jak jagody goji czy kaszmir z Yinchuan.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.