Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Historyczna misja HMS Protector

Marynarka wojenna, 22 grudnia 2015

Po raz pierwszy od blisko 80 lat okręt Royal Navy będzie pełnił służbę na Morzu Rossa w Antarktyce.

HMS Protector (A173) ma 89,7 m długości i wypiera 5 tys. t. Na jego pokładzie służbę pełni 88 osób, w tym załoga i członkowie zespołów badawczych / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Brytyjski okręt badawczy HMS Protector (A173) opuścił australijski port morski w Hobart na Tasmanii. Nowa misja potrwa 2 lata, w trakcie których jednostka wykona serię patroli na wodach Morza Rossa u wybrzeży Antarktydy. HMS Protector jest pierwszym brytyjskim okrętem wysłanym w ten rejon od 1936 (Londyn kupił HMS Protector, 2013-09-30).

Głównym zadaniem HMS Protector będzie prowadzenie badań środowiskowych, skanowanie dna oceanicznego i tworzenie map terenu. Jednostka ma też wykrywać i zwalczać przypadki nielegalnego połowu ryb w regionie lub innej działalności gospodarczej, która zagraża lokalnemu środowisku.

W przyszłości w Antarktyce służyć będzie nowy brytyjski okręt badawczy, którego budowę zapowiedziano przed rokiem (Nowy brytyjski statek oceanograficzny, 2014-04-28). Jednostka będzie stacjonować w pobliżu wysp Georgia Południowa i Sandwich Południowy, położonych na południowych wodach Oceanu Atlantyckiego. Koszt jej budowy obliczany jest na ok. 200 mln GBP (1,1 mld zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.