Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCG Winslow Griesser odebrany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 grudnia 2015

Straż Wybrzeża USA odebrała kolejny kuter patrolowy typu Sentinel.

W marcu 2016 w San Juan na Portoryko odbędzie się ceremonia przyjęcia do służby 16. amerykańskiego kutra patrolowego typu Sentinel, USCG Winslow Griesser / Zdjęcie: Bollinger Shipyards

23 grudnia Straż Wybrzeża USA (USCG) zakończyła pierwszy etap testów morskich kutra patrolowego USCG Winslow Griesser (WPC-1116), typu Sentinel. Zwieńczeniem prób było oficjalne przejęcie okrętu od jego producenta – stoczni Bollinger Shipyards. Ceremonia odbioru jednostki odbyła się w Key West na Florydzie.

USCG Winslow Griesser zostanie przyjęty do służby w marcu 2016. Ceremonia podniesienia bandery na jednostce odbędzie się w San Juan na Portoryko. Stolica tego karaibskiego terytorium zależnego USA stanie się też pierwszym portem macierzystym amerykańskiego kutra. Na miejscu stacjonują już co najmniej 2 inne jednostki typu Sentinel, USCG Richard Dixon (WPC-1113) i USCG Heriberto Hernandez (WPC-1114).

Kutry patrolowe typu Sentinel budowane są dla USCG w ramach programu FRC (Fast Response Cutter). Okręty oparto na projekcie Stan Patrol 4708 holenderskiej grupy stoczniowej Damen. Jednostki mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijana przez nie prędkość przekracza 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Okręty wyposażone są m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także 4 12,7-mm wkm. W przyszłości USCG może nabyć aż 58 jednostek tego typu (Kolejne Sentinele dla USCG, 2015-03-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.