Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USCG Winslow Griesser odebrany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 grudnia 2015

Straż Wybrzeża USA odebrała kolejny kuter patrolowy typu Sentinel.

W marcu 2016 w San Juan na Portoryko odbędzie się ceremonia przyjęcia do służby 16. amerykańskiego kutra patrolowego typu Sentinel, USCG Winslow Griesser / Zdjęcie: Bollinger Shipyards

23 grudnia Straż Wybrzeża USA (USCG) zakończyła pierwszy etap testów morskich kutra patrolowego USCG Winslow Griesser (WPC-1116), typu Sentinel. Zwieńczeniem prób było oficjalne przejęcie okrętu od jego producenta – stoczni Bollinger Shipyards. Ceremonia odbioru jednostki odbyła się w Key West na Florydzie.

USCG Winslow Griesser zostanie przyjęty do służby w marcu 2016. Ceremonia podniesienia bandery na jednostce odbędzie się w San Juan na Portoryko. Stolica tego karaibskiego terytorium zależnego USA stanie się też pierwszym portem macierzystym amerykańskiego kutra. Na miejscu stacjonują już co najmniej 2 inne jednostki typu Sentinel, USCG Richard Dixon (WPC-1113) i USCG Heriberto Hernandez (WPC-1114).

Kutry patrolowe typu Sentinel budowane są dla USCG w ramach programu FRC (Fast Response Cutter). Okręty oparto na projekcie Stan Patrol 4708 holenderskiej grupy stoczniowej Damen. Jednostki mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijana przez nie prędkość przekracza 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Okręty wyposażone są m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także 4 12,7-mm wkm. W przyszłości USCG może nabyć aż 58 jednostek tego typu (Kolejne Sentinele dla USCG, 2015-03-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.