Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SHOT Show 2016: Nowości FAB Defense

Przemysł zbrojeniowy, 23 stycznia 2016

Jak co roku, Izraelczycy z FAB Defense zaprezentowali na stoisku bardzo ciekawe akcesoria do broni, w szczególności karabinków AK i vz. 58.

Pokrywa komory zamkowej zintegrowana z szyną montażową do AK/AKM. Genialnie proste rozwiązanie, które nie wymaga żadnej modyfikacji broni, na której jest zamontowane

Z punktu widzenia wielu użytkowników karabinków AK/AKM najciekawsza jest jednak pokrywa komory zamkowej z szyną montażową. Zamiast tłoczenia z blachy została wykonana metodą frezowania z grubszego aluminium i może zostać zamocowana na każdym kałasznikowie bez ingerencji w samą broń. Co więcej, użytkownik nie traci też możliwości korzystania z mechanicznych przyrządów celowniczych. Pokrywa jest zapinana z jednej strony pod celownikiem, na jego podstawie, z drugiej zaś normalnie na tylcu sprężyny powrotnej. Jest stabilizowana na komorze za pomocą śruby, dzięki czemu zachowuje powtarzalność ustawień.

Nowy magazynek polimerowy do czeskiego karabinka vz. 58

FAB Defense pokazał też polimerowy magazynek serii Ultimag do czeskiego karabinka vz. 58 (IWA 2015: Magazynek Ultimag AK 30R, 2015-03-08; SHOT Show 2014: Wysyp magazynków, 2014-01-19). Tak samo jak oryginał wyposażony został w donośnik z boczną blokadą do zatrzymywania zespołu ruchomego po wystrzeleniu ostatniego naboju. Magazynek ma też wycięte z boku okno, chronione przezroczystą przesłoną, dzięki któremu użytkownik może szybko sprawdzić liczbę pozostałych w środku nabojów.  

Mikrodwójnóg połączony z lejkiem dla magazynka dla karabinków AR-15. Niewielki, ale czasami przydatny gadżet / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

FAB Defense pochwalił się też mikrodwójnogiem do AR-15, nakładanym na gniazdo magazynka i blokowanym na osłonie spustu. Wcześniej to rozwiązanie zaproponowano do izraelskich IWI TAR-21 i X95, teraz dostosowano je też do klonów czarnego karabinka. Przedstawiciele producenta zapowiadają już model do AK. Całość służy do stabilizowania broni na dowolnym podłożu, nawet niewielkim, aby odciążyć ręce strzelca. Ponadto nałożona na gniazdo magazynka obejma służy też jako lejek, ułatwiający jego szybkie wpinanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.