Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Emirates zawitają do Rangunu i Hanoi

Lotnictwo cywilne, 28 lutego 2016

Emirates otworzą codzienne połączenie z Dubaju do Rangunu i Hanoi.

Dzięki nowemu połączeniu Emirates będą oferowały loty do 12 miast w 7 krajach Azji Południowo-Wschodniej / Zdjęcie: Emirates

3 sierpnia linie Emirates otworzą codzienne połączenie z Dubaju do Rangunu w Mjanmie i Hanoi w Wietnamie, realizowane przez Boeinga 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej. Nowe trasy rozszerzą siatkę przewoźnika w Azji Południowo-Wschodniej do 12 miast w 7 krajach, w tym Cebu i Clark na Filipinach, dokąd Emirates zaczną latać 30 marca (Dubaj-Auckland w krótszym czasie, 2016-02-25).

Rangun to handlowa stolica i największe miasto Mjanmy, liczące 7,2 mln mieszkańców. Urok zabytków sakralnych i historycznych, szlaków przyrodniczych i malowniczych plaż sprawił, że w 2014 Rangun odwiedziło 1,1 mln turystów. Jako główny ośrodek handlu, przemysłu, nieruchomości i rozrywki w kraju, Rangun wypracowuje w przybliżeniu jedną piątą PKB Mjanmy.

Stolica Wietnamu – Hanoi – położona jest na północy kraju. Zamieszkuje ją 7 mln osób. W uchodzącym za ośrodek kulturalny mieście znajduje się wiele atrakcji historycznych i obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO, między innymi zatoka Ha Long. Hanoi będzie drugim miastem w Wietnamie, do którego Emirates będą wykonywać loty pasażerskie, uzupełniając obecne połączenie do Ho Chi Minh uruchomione w 2012 i połączenie cargo do Hanoi otwarte w 2013.

Połączenie będzie obsługiwał Boeing 777-300ER Emirates, w konfiguracji trzyklasowej, oferujący 8 miejsc w klasie pierwszej, 42 miejsca w klasie biznes i 310 miejsc w klasie ekonomicznej. Ponadto, w ładowni samolot zdoła przewieźć 20 t cargo. Oprócz tego raz w tygodniu przewoźnik będzie w dalszym ciągu wykonywał loty cargo między Dubajem i Hanoi. Wśród towarów najchętniej przewożonych na tej trasie najprawdopodobniej znajdą się wyroby odzieżowe, ryby i owoce morza z Mjanmy oraz produkty rybołówstwa i artykuły elektroniczne z Hanoi.

Godziny lotów wyznaczono w taki sposób, aby umożliwić dogodne połączenia do wielu miejscowości w Europie i krajach Zatoki Perskiej z przesiadką w Dubaju. Lot rozpocznie się w Dubaju o 2:50, z lądowaniem w Rangunie o 11:05. Następnie samolot opuści Rangun o 12:35, przylatując na lotnisko Hanoi Noi Bai o 14:50. Lot powrotny z Hanoi zaplanowano na 22:50, z lądowaniem w Rangunie o 00:20 następnego dnia. Samolot opuści Rangun o 1:50, przylatując na lotnisko w Dubaju o 5:05.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.