Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Najdłuższa trasa świata

Lotnictwo cywilne, 06 października 2014

Linie lotnicze Qantas rozpoczęły loty na najdłuższej w świecie trasie.

Loty na najdłuższej w świecie trasie, pomiędzy Sydney i Dallas/Fort Worth są realizowane przez 6 dni w tygodniu, za wyjątkiem wtorków. Obsługują je Airbusy A380 / Zdjęcie: Qantas

Australijskie linie lotnicze Qantas rozpoczęły obsługę najdłuższej w świecie trasy, z Sydney do Dallas/Fort Worth. Liczy ona 13 804 km. Loty pomiędzy Australią i Ameryką Pn. wykonywane są przez Airbusy A380. Samoloty mieszczą 14 pasażerów w klasie pierwszej, 64 w klasie biznes, 35 w premium economy i 371 w klasie ekonomicznej (Specjalne malowanie Boeinga 737 Qantas, 2013-11-12, Qantas odmładza flotę, 2013-10-09).

Wprowadzenie do eksploatacji A380 umożliwiło uruchomienie połączenia non-stop na wspomnianej trasie w obydwu kierunkach. Jest ono realizowane przez 6 dni w tygodniu, za wyjątkiem wtorków. Używane poprzednio Boeingi 747 podczas powrotu z USA musiały wykonywać międzylądowanie w Brisbane, ze względu na silne wiatry od czoła.

Pierwszy lot A380 na trasie Dallas/Fort Worth-Sydney odbył się 29 września. Poprzednio najdłuższe w świecie loty odbywały się pomiędzy Dubajem a Los Angeles. Trasa długości 13 420 km także obsługiwana jest przez A380, należące do linii Emirates (Dwa A380 nad Sydney, 2013-03-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra