Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCG odebrała kolejnego Sentinela

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 marca 2016

Straż wybrzeża USA odebrała 17. okręt patrolowy typu Sentinel.

Przyszły USCGC Donald H. Horsley jest 17. okrętem patrolowym typu Sentinel, dostarczonym USCG przez Bollinger Shipyards z Luizjany / Zdjęcie: Bollinger Shipyards

W Key West na Florydzie odbyła się ceremonia odbioru okrętu patrolowego USCGC Donald H. Horsley (WPC 1117), typu Sentinel. Zbudowała go Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie. Okręt powstał w ramach programu FRC (Fast Response Cutter), którego założeniem jest kupno 58 nowoczesnych patrolowców.

Przyszły USCGC Donald H. Horsley ma stacjonować w San Juan na Portoryko. Będzie jednym z 6 okrętów patrolowych typu Sentinel, pełniących służbę na Morzu Karaibskim (USCGC Joseph Napier w linii, 2016-02-04). W marcu do służby zostanie przyjęty USCG Winslow Griesser (WPC-1116), typu Sentinel. Okręt odebrano pod koniec 2015 (USCG Winslow Griesser odebrany, 2015-12-29).

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijana przez nie prędkość przekracza 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Okręty wyposażone są m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także 4 12,7-mm wkm. Oparto je na projekcie Stan Patrol 4708 holenderskiej grupy stoczniowej Damen.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.