Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawa pierwszego AAV-SU

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 marca 2016

SAIC dostarczyło pierwszy prototyp zmodernizowanego pływającego transportera opancerzonego AAV-SU.

W Quantico trwa dostawa 10 prototypów zmodernizowanych transporterów opancerzonych AAV-SU. Próby poligonowe potrwają rok. W 2017 uruchomiona zostanie produkcja seryjna / Zdjęcie: SAIC

W bazie Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC) w Quantico w stanie Wirginia odebrano pierwszy prototyp zmodernizowanego transportera opancerzonego Assault Amphibious Vehicle-Survivability Upgrade (AAV-SU). Pojazd opracowano na bazie eksploatowanych przez USMC od kilkudziesięciu lat amfibii AAV-P7/A1. W najbliższych tygodniach SAIC (Science Applications International Corp.) dostarczy odbiorcy kolejne 9 wozów, które zostaną użyte w programie testowym.

Testy zmodernizowanych AAV potrwają ok. 12 miesięcy. Będą prowadzone w różnych częściach kraju, w tym m.in. w Aberdeen Proving Ground w Maryland i Camp Pendleton w Kalifornii. Próby pozwolą na dokonanie oceny pracy silnika i układu przeniesienia mocy, układu zawieszenia, zestawów obserwacji otoczenia, urządzeń łączności radiowej oraz foteli w przedziale desantu, niwelujących przeciążenia powstałe w wyniku eksplozji min i improwizowanych urządzeń wybuchowych. Pojazdy zostały też wyposażone w nowe panele opancerzenia.

Ogółem USMC chce zmodernizować ok. 400 z ponad 1000 eksploatowanych obecnie pływających transporterów opancerzonych AAV (Modernizacja AAV-7A1, 2014-05-22). W 2017 ma zostać uruchomiona produkcja niskoseryjna unowocześnionych wozów. Pojazdy uzyskają wstępną zdolność operacyjną w 2019, a całkowitą – 4 lata później.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.