Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Hong Beom-do

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 kwietnia 2016

Dziś zwodowano kolejny południowokoreański okręt podwodny typu Son Won-Il (U214).

Dziś w Ulsan zwodowano 7. południowokoreański OP typu Son Won-Il, Hong Beom-do / Zdjęcie: HHI

Ceremonię wodowania konwencjonalnego okrętu podwodnego Hong Beom-do (SS 079), typu Son Won-Il (U214), zorganizowano w stoczni producenta jednostki, Hyundai Heavy Industries (HHI), w Ulsan na południowo-wschodnim wybrzeżu kraju. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele dowództwa marynarki wojennej Republiki Korei.

Budowa Hong Beom-do rozpoczęła się w 2011. W najbliższych miesiącach okręt zostanie poddany pracom wykończeniowym, po czym producent przeprowadzi serię prób w basenie portowym w Ulsan, a także u wybrzeży kraju. Następnie OP zostanie przekazany marynarce wojennej. W 2017 Hong Beom-do wejdzie do służby, po przejściu testów państwowych.

Marynarka wojenna Republiki Korei odbierze co najmniej 9 konwencjonalnych OP typu Son Won-Il, opartych na niemieckim projekcie U214 (Wodowanie Yu Gwan-sun, 2015-05-15). Okręty budują i dostarczają 2 lokalne stocznie: HHI i Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME). Uzupełniają one w linii wiekowe jednostki typu Chang Bogo (U209). Oba typy OP są uzbrojone m.in. w przeciwokrętowe pociski kierowane UGM-84L Harpoon (Republika Korei zamawia Harpoony, 2015-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra