Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Republika Korei zwoduje kolejny OP

Marynarka wojenna, 07 maja 2015

W Republice Korei rozpoczęto przygotowania do wodowania 6. konwencjonalnego okrętu podwodnego typu Son Won-Il, ROKS Yu Gwan-sun (SS 078).

W Republice Korei trwają przygotowania do wodowania 6. konwencjonalnego OP typu Son Won-Il, ROKS Yu Gwan-sun (SS 078). Jednostka trafi do służby jesienią 2016. SS 078 jest pierwszym okrętem w historii południowokoreańskiej marynarki wojennej, który nosi imię kobiety / Zdjęcie: MO Republiki Korei

W Geoje na południowym wschodzie Republiki Korei rozpoczęto już przygotowania do wodowania kolejnego OP typu Son Won-Il (typu 214). Ceremonia zostanie przeprowadzona na terenie stoczni Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering, producenta jednostki. Okręt będzie nosił imię południowokoreańskiej działaczki politycznej, która trafiła do więzienia w 1919 za udział w antyjapońskich protestach organizowanych wówczas w kraju.

Okręt znajdzie się w linii jesienią 2016. Wcześniej marynarka wojenna Republiki Korei przeprowadzi serię testów morskich oraz prób odbiorczych. Niezbędne będzie też przeszkolenie i odpowiednie zgranie przyszłej załogi ROKS Yu Gwan-sun.

Marynarka wojenna Republiki Korei wprowadzi do służby co najmniej 9 jednostek typu Son Won-Il (Wodowanie kolejnego Son Won-Il, 2013-08-15). Okręty oparto na projekcie niemieckich U214 (Niemieckie podzespoły dla Korei, 2009-01-08). Budowę i dostawy OP zlecono rodzimym Hyundai Heavy Industries i DSME. Uzupełniają one w linii starsze OP typu Chang Bogo (typu 209).

Niewykluczone, że lista użytkowników jednostek typu Son Won-Il wkrótce się powiększy. Nad zakupem okrętów zastanawiają się teraz władze Indii. Dowództwo Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) zaprosiło wspomniane HHI do udziału w przetargu na dostawę 6 konwencjonalnych OP (P-75I, Hyundai powalczy w Indiach, 2015-01-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra