Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Yu Gwan-sun

Marynarka wojenna, 15 maja 2015

W Republice Korei zwodowano 6. konwencjonalny okręt podwodny typu Son Won-Il (U214), ROKS Yu Gwan-sun (SS 078).

W Republice Korei zwodowano 6. konwencjonalny okręt podwodny typu Son Won-Il (U214), ROKS Yu Gwan-sun (SS 078). Seul zakupi co najmniej 9 jednostek tego typu / Zdjęcie: MO Republiki Korei

Okręt zwodowano przed kilkoma dniami na terenie stoczni Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering w Geoje na południowym wschodzie Republiki Korei. Udział w ceremonii wzięli przedstawiciele południowokoreańskiego ministerstwa obrony, w tym szef resortu Han Min-ko wraz z małżonką. Obecni byli również członkowie dowództwa marynarki wojennej.

Uroczystość poprzedziły kilkudniowe przygotowania prowadzone przez producenta oraz przyszłego użytkownika jednostki (Republika Korei zwoduje kolejny OP, 2015-05-07). OP trafi do odbiorcy w listopadzie 2016. Służbę rozpocznie po zakończeniu prób morskich i odbiorczych oraz przeprowadzeniu szkolenia i programu zgrywania załogi.

ROKS Yu Gwan-sun jest 6. OP typu Son Won-Il zbudowanym dla marynarki wojennej Republiki Korei. Seul zakupi co najmniej 9 okrętów tego typu, opartych na projekcie niemieckich U214. Jednostki dostarczane są przez DSME oraz Hyundai Heavy Industries. Uzupełniają w linii Chang Bogo (typ 209).

Okręt otrzymał imię południowokoreańskiej działaczki politycznej, która trafiła do więzienia w 1919 za udział w antyjapońskich protestach organizowanych wówczas w kraju. Jest to pierwsza jednostka w historii marynarki wojennej Republiki Korei, która będzie nosić imię kobiety.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra