Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne przechwycenie Brytyjczyków

Lotnictwo wojskowe, 18 maja 2016

Typhoony RAF, strzegące przestrzeni powietrznej państw bałtyckich dokonały kolejnego przechwycenia.

Wczoraj para brytyjskich Typhoonów przechwyciła 4 myśliwce Su-27 (na zdjęciu jeden z nich) i samolot rozpoznawczy Ił-20 / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Wczoraj, po raz drugi w ciągu tygodnia, para dyżurna samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon FGR.4 ze 140 EAW Royal Air Force (skrzydła ekspedycyjnego królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) wystartowała w celu przechwycenia kolejnych intruzów. Tym razem Brytyjczycy zidentyfikowali aż 5 rosyjskich samolotów, które ponownie wykonywały lot bez włączonych transponderów i nawiązania łączności radiowej z kontrolą ruchu lotniczego (Typhoony w akcji nad Bałtykiem , 2016-05-13).

Jako pierwszy do przestrzeni powietrznej Estonii z północy zbliżył się samolot rozpoznania obrazowego i elektronicznego Ił-20 WKS FR, eskortowany przez parę myśliwców Su-27 WMF FR. Typhoony towarzyszyły im po dokonaniu identyfikacji. Nagle w pobliżu pojawiły się kolejne dwa Su-27.

Formacja kontynuowała lot przez pewien czas. Gdy Rosjanie oddalili się od przestrzeni powietrznej Estonii, brytyjskie samoloty powróciły do bazy w Ämari.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra