Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne przechwycenie Brytyjczyków

Lotnictwo wojskowe, 18 maja 2016

Typhoony RAF, strzegące przestrzeni powietrznej państw bałtyckich dokonały kolejnego przechwycenia.

Wczoraj para brytyjskich Typhoonów przechwyciła 4 myśliwce Su-27 (na zdjęciu jeden z nich) i samolot rozpoznawczy Ił-20 / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Wczoraj, po raz drugi w ciągu tygodnia, para dyżurna samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon FGR.4 ze 140 EAW Royal Air Force (skrzydła ekspedycyjnego królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) wystartowała w celu przechwycenia kolejnych intruzów. Tym razem Brytyjczycy zidentyfikowali aż 5 rosyjskich samolotów, które ponownie wykonywały lot bez włączonych transponderów i nawiązania łączności radiowej z kontrolą ruchu lotniczego (Typhoony w akcji nad Bałtykiem , 2016-05-13).

Jako pierwszy do przestrzeni powietrznej Estonii z północy zbliżył się samolot rozpoznania obrazowego i elektronicznego Ił-20 WKS FR, eskortowany przez parę myśliwców Su-27 WMF FR. Typhoony towarzyszyły im po dokonaniu identyfikacji. Nagle w pobliżu pojawiły się kolejne dwa Su-27.

Formacja kontynuowała lot przez pewien czas. Gdy Rosjanie oddalili się od przestrzeni powietrznej Estonii, brytyjskie samoloty powróciły do bazy w Ämari.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.