Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Typhoony w akcji nad Bałtykiem

Lotnictwo wojskowe, 13 maja 2016

Brytyjskie samoloty wielozadaniowe Typhoon dokonały pierwszego przechwycenia intruzów nad Bałtykiem.

Wśród pierwszych intruzów przechwyconych przez Typhoony RAF nad Bałtykiem był m. in. transportowiec Ił-76 / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Stacjonujący od końca kwietnia w łotewskiej bazie Ämari lotnicy ze 140 Expeditionary Air Wing Royal Air Force (skrzydła ekspedycyjnego królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) zapisali na swoim koncie przechwycenie pierwszych intruzów. Wczoraj para samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon FGR.4 została poderwana w powietrze, aby zidentyfikować 3 statki powietrzne, poruszające się w przestrzeni bez włączonych transponderów i łączności radiowej. Jak się okazało były to samoloty transportowe WKS FR: An-12, An-26 i Ił-76 (Zmiana kontyngentów BAP, 2016-05-02).

Start alarmowy naszych Typhoonów odbył się szybko i zgodnie z planem. Następnie używając naszego wyposażenia pokładowego i wsparcia naziemnego centrum kierowania w sposób podręcznikowy przechwyciliśmy wszystkie 3 samoloty – wspominał po akcji jeden z brytyjskich pilotów.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy zdolni do ochrony nieba nad państwami bałtyckimi i zademonstrowaliśmy bliskie więzi pomiędzy Royal Air Force oraz jednostkami sił zbrojnych Estonii i NATO, które zaplanowały i umożliwiły pomyślne wykonanie tego zadania – dodał Wing Commander (płk) Gordon Melville, dowodzący brytyjskim kontyngentem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.