Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugie oko Copernicusa

Astronautyka, 20 czerwca 2016

Airbus Defence and Space kończy prace przy budowie satelity Sentinel-2B, który używany będzie w ramach europejskiego programu obserwacji Ziemi Copernicus.

Sentinel-2B przygotowywany do transportu w centrum integracji satelitów Airbus Defence and Space we Friedrichshafen / Zdjęcie: A. Ruttloff, Airbus DS

Satelita optyczny Sentinel-2B to drugie urządzenie tego typu zbudowane przez Airbus Defence and Space (ADS), zapewniające kolorowe zobrazowanie, który weźmie udział w europejskim programie obserwacji Ziemi Copernicus. Jest to wspólny projekt Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA Nowe satelity Sentinel-2, 2016-01-28).

W nadchodzących miesiącach gotowy satelita przejdzie serię prób środowiskowych w ESTEC, centrum badawczo-technologicznym ESA znajdującym się w Noordwijk (Holandia), w celu ustalenia, czy jest gotowy do lotu.

Misja Sentinel-2, przygotowana i zrealizowana przez konsorcjum około 60 przedsiebiorstw, pod kierunkiem ADS, to konstelacja 2 satelitów poruszających się po tej samej orbicie w odstępie 180° w celu zapewnienia optymalnego zasięgu i dostarczania danych. Wspólnie obrazują one wszystkie lądy ziemi, duże wyspy, wody śródlądowe i przybrzeżne co 5 dni.

Sentinel-2A został wystrzelony 23 czerwca 2015, a jego bliźniak, Sentinel-2B, znajdzie się na orbicie na początku 2017. Satelity Sentinel-2 dostarczają obrazy optyczne o rozdzielczości 10, 20 i 60 m z polem widzenia szerokości 290 km.

Obrazy te są rejestrowane w 13 pasmach, od światła widzialnego do podczerwonego. Zadaniem satelitów jest monitorowanie gruntów, lasów i upraw. Mogą też być używane do obserwowania katastrof naturalnych, takich jak powodzie, pożary lasów, osunięcia ziemi i erozja brzegów, w celu wsparcia pomocy humanitarnej.

Satelity Sentinel-1 i -2 są wyposażone w laserowe terminale łączności Tesat-Spacecom. Kosmiczna infostrada (SpaceDataHighway) powstaje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego między ESA i ADS (Pierwsza transmisja zdjęcia z Sentinela-1A, 2016-06-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.