Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Litwini i Łotysze strzelają z RBS 70

Lotnictwo wojskowe, 06 lipca 2016

W ramach ćwiczeń Baltic Zenith 2016 wojska lotnicze Łotwy i Litwy przeprowadziły strzelania z ppzr RBS 70 i RBS 70 NG.

Podczas strzelań na poligonie w Šķēde litewscy i łotewscy żołnierze wykorzystywali ppzr RBS 70 i RBS 70 NG / Zdjęcie: Armīns Janiks, MO Łotwy

W dn. 13-18 czerwca żołnierze Latvijas Gaisa spēki (wojsk lotniczych Łotwy) i Karinės Oro Pajėgos (wojsk lotniczych Litwy) wykonali serię strzelań z przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych RBS 70 i RBS 70 NG (nowej generacji). Wspólnie działania na łotewskim poligonie w Šķēde były głównym elementem ćwiczeń Baltic Zenith 2016.

Celem manewrów Baltic Zenith 2016 było zwiększenie poziomu wyszkolenia obsługi zestawów RBS 70 w zwalczaniu celów powietrznych. W strzelaniach wraz z kontyngentem litewskim uczestniczyło blisko 90 żołnierzy i gwardzistów narodowych łotewskiej obrony powietrznej. Dzięki skutecznej współpracy zaangażowanych wojsk, dużej liczbie zniszczonych celów oraz wsparciu Saaba (producenta ppzr RBS70), strzelania z obydwu wersji zestawów zakończyły się sukcesem (Łotwa zamawia RBS 70, 2015-10-23).

Tydzień spędzony z żołnierzami z Litwy i Łotwy, naszymi ważnymi partnerami, był bardzo udany. Operatorzy zestawów szybko trafiali w cele, a po kilku godzinach szkoleń w użyciu RBS 70 NG osiągali pełną skuteczność w ich niszczeniu. To mocny dowód na wysoką sprawność tego łatwego w wykorzystaniu rozwiązania. Będziemy dalej wspierać siły zbrojne Litwy i Łotwy – powiedział Michael Höglund, szef marketingu i sprzedaży Saab Missile Systems w dziale Saab Dynamics.

Ćwiczenia łotewskiego batalionu obrony powietrznej w zwalczaniu celów powietrznych z wykorzystaniem zestawów przeciwlotniczych różnych rodzajów odbywają się na poligonie w Šķēde od 2002.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.