Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Łotwa kupi Stingery

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 03 sierpnia 2015

Ryga potwierdziła plan zakupu nieokreślonej liczby przenośnych zestawów przeciwlotniczych FIM-92 Stinger.

Jesienią władze Łotwy zadecydują o liczbie zamawianych przenośnych zestawów przeciwlotniczych FIM-92 Stinger. Uzbrojenie zostanie kupione w USA, w ramach rządowego programu Foreign Military Sales / Zdjęcie: USMC

W miniony piątek plany zakupowe Rygi potwierdził głównodowodzący łotewskich sił zbrojnych, gen. dyw. Raimonds Graube. Liczba zestawów FIM-92 Stinger i terminarz ich dostaw zostaną określone przez Łotyszy najprawdopodobniej dopiero jesienią, gdy zakończą się prace nad nowym budżetem obronnym państwa. Pierwsze zestawy mogą trafić do Łotwy już w 2016.

Zestawy FIM-92 Stinger będą używane przez wybraną jednostkę, stacjonującą w bazie wojskowej w Ādaži, pod Rygą. W tym samym miejscu rozmieszczone będą również oddziały US Army, które jesienią USA wyślą do Łotwy w ramach operacji Atlantic Resolve (Strykery w Białymstoku, 2015-03-24).

Już przed rokiem Ryga poinformowała opinię publiczną o planach wzmocnienia obrony powietrznej kraju. Poza kupnem FIM-92 Stinger Łotysze chcą też pozyskać co najmniej jedną stację radiolokacyjną, która pozwoli na wykrycie prób naruszenia łotewskiej przestrzeni powietrznej lub strefy identyfikacji obrony powietrznej przez nieprzyjacielskie samoloty wojskowe i śmigłowce, a także identyfikację i śledzenie nadlatujących pocisków manewrujących (Łotwa wzmocni obronę powietrzną, 2014-07-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.