Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Finnair rozpocznie loty do Reykjaviku

Lotnictwo cywilne, 22 sierpnia 2016

W sezonie letnim 2017 Finnair będzie obsługiwał cztery loty tygodniowo do Reykjaviku.

W 2017 Finnar doda kolejne krótkie trasy do siatki połączeń / Zdjęcie: Finnair

Realizując swoją strategię rozwoju, Finnair dodaje kolejne krótkie trasy do siatki połączeń w 2017. Między 11 kwietnia a 28 października przyszłego roku narodowy przewoźnik Finlandii będzie obsługiwał 4 loty tygodniowo do Reykjaviku.

Reykjavik znajduje się niedaleko wielu spektakularnych miejsc widokowych na Islandii, które można odwiedzić w ciągu jednego dnia, w tym słynnej trasy Golden Circle, na której znajdują się m. in. huczące wodospady Gullfoss, geotermalnie aktywna dolina Haukadalur i gejzer Geysir. Nowa trasa Finnaira do Reykjaviku uzupełni funkcjonujące już połączenia typu code-share, obsługiwane przez linię Icelandair. Wraz z otwarciem nowej trasy do Reykjaviku Finnair zaoferuje też jedno z najszybszych połączeń między Azją i Islandią.

Oprócz lotów na nowej trasie do Reykjaviku, Finnair będzie obsługiwał także cotygodniowe loty na greckie Korfu i hiszpańską Minorkę w niedziele, a między 17 czerwca, a 12 sierpnia uruchomi także nowe cotygodniowe połączenie na hiszpańską Ibizę (w soboty). Fiński przewoźnik będzie też kontynuował loty do Edynburga (5  razy w tygodniu), a od 27 marca – rejsy między Helsinkami a Dublinem (9 razy tygodniowo).

Reykjavik to fantastyczne miejsce dla turystów i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować naszym klientom tę ekscytującą trasę, a także zwiększyć częstotliwość lotów do innych wspaniałych wakacyjnych celów podróży. W gruncie rzeczy, wszystkie nowe połączenia doskonale wpisują się w strategię wzrostu firmy i jesteśmy pewni, że nasi klienci będą usatysfakcjonowani poszerzeniem oferty lotów – mówi Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira.

15 września br. Finnair włączy do swojej siatki połączeń miasto Västerås w środkowej Szwecji. Połączenia między Helsinkami a Västerås będą się odbywały w ramach porozumienia code-share z NextJet. Połączenie jest częścią strategii rozwoju Finnaira na rynku szwedzkim, a jednocześnie zwiększa ilość szwedzkich destynacji Finnaira do 5 (Finnair instaluje Wi-Fi w A330, 2016-07-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.