Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjskie bombowce opuściły Iran

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2016

Samoloty bombowe WKS FR opuściły bazę w Hamedan w Iranie i powróciły do kraju.

Wszystkie bombowce WKS FR, stacjonujące w irańskiej bazie Hamedan są już w kraju / Zdjęcie: MO FR

Wszystkie samoloty Wojsk Lotniczo-Kosmicznych FR, atakujące obiekty terrorystów w Syrii z irańskiej bazy lotniczej Hamedan znajdują się obecnie na terytorium Rosji – poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał-major Igor Konaszenkow.Rosyjskie lotnictwo wojskowe, które uczestniczyło w nalotach z Hamadan na obiekty terrorystów w Syrii, skutecznie wykonało wszystkie postawione zadania – dodał gen. Konaszenkow.

Informację o wycofaniu rosyjskiego kontyngentu z Hamedan potwierdzili rzecznik MSZ Iranu Bahram Gasemi i rosyjski ambasador w Teheranie Lewan Dżagarian. Co ciekawe, wcześniej minister obrony Iranu Husejn Dehkan oświadczył, że Rosjanie mogą wykorzystywać bazę w Hamedan, tak długo, jak będzie im potrzebna.

Jednak ostatecznie szef irańskiego resortu obrony zmienił zdanie i stwierdził: w żadnych warunkach nie udostępnimy Rosjanom bazy wojskowej. Przybyli tu nie na zawsze. Minister Dekan skrytykował także sposób informowania przez Moskwę o fakcie użycia Hamedan jako bazy wypadowej WKS FR jako popisywanie się i niedżentelmeńskie zachowanie. Według Associated Press wypowiedzi Dehkana sugerują, iż FR i Iran wstępnie uzgodniły, że wykorzystanie bazy Hamedan zostanie utrzymane w tajemnicy (WKS operują z bazy w Iranie, 2016-08-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.