Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosyjskie bombowce opuściły Iran

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2016

Samoloty bombowe WKS FR opuściły bazę w Hamedan w Iranie i powróciły do kraju.

Wszystkie bombowce WKS FR, stacjonujące w irańskiej bazie Hamedan są już w kraju / Zdjęcie: MO FR

Wszystkie samoloty Wojsk Lotniczo-Kosmicznych FR, atakujące obiekty terrorystów w Syrii z irańskiej bazy lotniczej Hamedan znajdują się obecnie na terytorium Rosji – poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał-major Igor Konaszenkow.Rosyjskie lotnictwo wojskowe, które uczestniczyło w nalotach z Hamadan na obiekty terrorystów w Syrii, skutecznie wykonało wszystkie postawione zadania – dodał gen. Konaszenkow.

Informację o wycofaniu rosyjskiego kontyngentu z Hamedan potwierdzili rzecznik MSZ Iranu Bahram Gasemi i rosyjski ambasador w Teheranie Lewan Dżagarian. Co ciekawe, wcześniej minister obrony Iranu Husejn Dehkan oświadczył, że Rosjanie mogą wykorzystywać bazę w Hamedan, tak długo, jak będzie im potrzebna.

Jednak ostatecznie szef irańskiego resortu obrony zmienił zdanie i stwierdził: w żadnych warunkach nie udostępnimy Rosjanom bazy wojskowej. Przybyli tu nie na zawsze. Minister Dekan skrytykował także sposób informowania przez Moskwę o fakcie użycia Hamedan jako bazy wypadowej WKS FR jako popisywanie się i niedżentelmeńskie zachowanie. Według Associated Press wypowiedzi Dehkana sugerują, iż FR i Iran wstępnie uzgodniły, że wykorzystanie bazy Hamedan zostanie utrzymane w tajemnicy (WKS operują z bazy w Iranie, 2016-08-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.