Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

WKS operują z bazy w Iranie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2016

Bombowce WKS FR, stacjonujące w bazie Hamedan przeprowadziły pierwsze uderzenia na pozycje islamistów w Syrii.

Jeden z Tu-22M3 WKS FR, stacjonujących w bazie Hamedan w Iranie, bombarduje pozycje islamistów na terenie Syrii / Zdjęcie: MO FR

Samoloty bombowe WKS (wojsk lotniczo-kosmicznych) FR, które kilka dni temu wylądowały w 3. Bazie lotnictwa taktycznego Iranu w Hamedan wykonały już pierwsze ataki na pozycje islamistów w Syrii. W akcji wzięły udział zarówno Su-34, jak i Tu-22M3 (Rosyjskie Tu-22M3 w Iranie, 2016-08-16).

Wykonały one uderzenia na cele położone na terenie prowincji Aleppo, Dajr az-Zaur i Idlib. W ich efekcie zniszczono 5 składów uzbrojenia, amunicji i materiałów pędnych i obozów szkoleniowych oraz 3 centra dowodzenia, a także wyeliminowano znaczną liczbę terrorystów z organizacji Ad-Daula al-Islamijja i powiązanej z al-Kaidą organizacji Dżabhat an-Nusra. Działania bombowców osłaniały myśliwce Su-30SM i Su-35S z bazy Chmejmim w Syrii.

W wyniku wczorajszych bombardowań Su-34, z użyciem bomb odłamkowo-burzących OFAB-500, zniszczone zostały 2 centra dowodzenia i obozy szkoleniowe na terenie prowincji Dajr az-Zaur. Unieszkodliwiono ponad 150 bojowników Ad-Daula al-Islamijja. Po zakończeniu akcji wszystkie bombowce, eskortowane przez Su-35S z Chmejmim, wróciły do bazy.

Dzisiaj w akcji udział wzięły zarówno Su-34, jak i Tu-22M3. W wyniku ich działań zniszczonych zostało 5 magazynów z uzbrojeniem i zaopatrzeniem i 6 centrów dowodzenia. Akcję osłaniały Su-30SM i Su-35S operujące z Syrii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.