Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjskie Tu-22M3 w Iranie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 sierpnia 2016

Al-Masdar News opublikował zdjęcia bombowców strategicznych Tu-22M3 należących do WKS (wojsk lotniczo-kosmicznych) FR, które wylądowały w 3. Bazie lotnictwa taktycznego Iranu w Hamedan. Ze zdjęć wynika, że w bazie na północnym zachodzie Iranu znajdują się co najmniej 3 rosyjskie bombowce. Towarzyszy im samolot transportowy Ił-76.

Rosyjskie Tu-22M3 w bazie Hamedan

Dzięki anonsowanemu wcześniej porozumieniu z Iranem, Rosjanie mogą zaoszczędzić dużo czasu, paliwa i resursów swych bombowców. Tu-22M3, które atakują cele w Syrii zajęte przez rebeliantów, operowały dotąd z bazy w Mozdoku i Engelsie. By dotrzeć stamtąd na przykład nad Palmirę muszą przelecieć ok. 2150 km. Z bazy Hamedan do Palmiry jest jedynie 900 km (Kolejny atak Tu-22M3 nad Syrią, 2016-08-14).

Samolot transportowy Ił-76 w irańskiej bazie Hamedan

Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło, że uzyskało zgodę na korzystanie z baz irańskich przez bombowce Tu-22M3 i Su-34. Wykonywały one już stamtąd operacje bojowe, atakując cele w rejonie Jafra i Dajr az-Zaur. MO FR ujawniło też, że wystąpiło o zgodę o przelot nad Iranem i Irakiem pocisków samosterujących.

Kolejny Tu-22M3 ląduje w Hamedan

Rosjanie dysponują od 2015 własną baza w Syrii – Hmejmim (Bazy FR i USA w Syrii, 2016-01-24). Operują z niej samoloty myśliwskie i transportowe oraz bombowce frontowe Su-24M i Su-34. Lotnisko w Hmejmim nie spełnia jednak wymagań ciężkich bombowców. Stąd porozumienie z innym sojusznikiem rząd w Damaszku – Iranem.

Rosyjskie samoloty wojskowe operowały już wcześniej z bazy Hamedan. W listopadzie 2015 przebywał tam transportowy Ił-76 i bombowiec frontowy Su-34, co ujawniło zdjęcie satelitarne DigitalGlobe. Tu-22M3 operujące nad Syrią korzystały też z irańskiej przestrzeni powietrznej. Eskortowały je wówczas irańskie myśliwce F-14. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.