Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japonia kupuje KC-46A

Lotnictwo wojskowe, 23 września 2016

Departament Stanu wydał zgodę na sprzedaż wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących KC-46A Pegasus dla Japonii.

Japonia jest pierwszym eksportowym nabywcą wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących KC-46A / Zdjęcie: US Air Force

Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki zezwolił na sprzedaż Japonii 4 wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących Boeing KC-46A Pegasus. Ich koszt, wraz z dodatkowym wyposażeniem, to 1,9 mld USD (7,2 mld zł).

Kōkū Jieitai (Japońskie Wojska Lotnicze Samoobrony) odbiorą także 9 silników turbowentylatorowych Pratt &Whitney Model 4062 (w tym jeden zapasowy). Kazdy Pegasus zostanie dostarczony z urządzeniem ostrzegającym o opromieniowaniu wiązką radiolokacyjną Raytheon ALR-69A, miniaturowym odbiornikiem GPS (MAGR) 2000 z SAASM i układem samoobrony zakłócającym działanie głowic pocisków termolokacyjnych Northrop Grumman AN/AAQ-24(V) LAIRCM. W ramach transakcji Amerykanie dostarczą Japończykom również radiostacje UHF AN/ARC-210 i układy identyfikacji swój-obcy APX-119 oraz zapewnią wsparcie techniczne i logistyczne.

Obecnie Kōkū Jieitai mają na stanie 4 KC-767J. Rząd w Tokio zdecydował o zakupie KC-46A w październiku 2015. Nowe samoloty mają trafić do Japonii do 2020. Głównym powodem ich nabycia była chęć lepszego wsparcia operacji prowadzonych wspólnie z US Air Force (Kontrakt na Pegasusy, 2016-08-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.