Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Obsługa techniczna RBS 15 Mk 3

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 października 2016

Saab zawarł z Mesko porozumienie o współpracy w zakresie obsługi technicznej kierowanych pocisków przeciwokrętowych RBS15 Mk 3.

Grupa Saab porozumiała z się Mesko w sprawie obsługi technicznej zestawów rakietowych RBS15 Mk3 eksploatowanych przez Marynarkę Wojenną RP / Zdjęcie: Saab

Podczas MSPO w Kielcach grupa Saab podpisała długoterminową umowę o współpracy z Mesko w sprawie obsługi technicznej kierowanych pocisków przeciwokrętowych RBS15 Mk 3 eksploatowanych przez Marynarkę Wojenną RP. Porozumienie zakłada m.in. utworzenie w Skarżysku - Kamiennej centrum obsługowego szwedzkich zestawów rakietowych.

Cieszymy się, że możemy ogłosić zawarcie z przedsiębiorstwem Mesko ważnej umowy o współpracy, która zapewni Marynarce Wojennej RP większe możliwości prowadzenia efektywnej obsługi technicznej będących w służbie MW RP pocisków RBS15 Mk3 przez wiele następnych lat. Dzięki tej umowie wzmacniamy naszą obecność w Polsce i widzimy bardzo dobre perspektywy dla systemu kierowanych pocisków rakietowych RBS15 Mk 3 - stwierdził Jason Howard, Dyrektor Saab Poland.

Ta umowa to gwarancja połączenia potencjału i możliwości obu spółek dla potrzeb owocnej i skutecznej współpracy prowadzonej w Polsce w ramach programu modernizacji technicznej Marynarki Wojennej RP - w tym projektów Czapla, Miecznik, Ślązak oraz innych potencjalnych projektów objętych programem modernizacji MW RP. Podjęte działania pozwolą w pełni zaspokoić potrzeby i spełnić oczekiwania rządu RP i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa państwa. To również szansa, aby nasza spółka stała się częścią globalnego łańcucha zaopatrzenia firmy Saab – dodał Dariusz Szlafka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Produkcji Mesko.

W 2006 Polska zamówiła 36 kierowanych pocisków przeciwokrętowych RBS15 Mk3 z przeznaczeniem dla 3 okrętów rakietowych typu Orkan. W grudniu 2014 na Morzu Bałtyckim przeprowadzono testy akceptacyjne zestawów rakietowych zamontowanych na ORP Orkan (Dłuższe ręce MW, 2015-01-21). W ich trakcie zorganizowano ćwiczenia polegające na symulowanym odpaleniu pocisków RBS15 Mk3 i przeprowadzono próby morskie okrętu z pełnym obciążeniem, wyposażonego w komplet 8 pocisków. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.