Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kontrakt na Eutelsat 5 West B

Astronautyka, 12 października 2016

Airbus Defence and Space i Orbital ATK zbudują satelitę Eutelsat 5 West B.

Masa startowa Eutelsat 5 West B będzie wynosiła około 3 t / Rysunek: Orbital ATK

Airbus Defence and Space i Orbital ATK wspólnie zbudują najnowszego satelitę wideo, EUTELSAT 5 West B. Zleceniodawcą jest Eutelsat, jedene z największych operatorów satelitarnych na świecie.

Umowa podpisana między trzema podmiotami przewiduje, że Airbus Defence and Space pokieruje zespołem i obok Orbital ATK będzie jednym z dwóch głównych wykonawców odpowiedzialnych za opracowanie i zbudowanie satelity Eutelsat 5 West B. Airbus Defence and Space dostarczy moduł łączności działający w paśmie Ku. Satelita będzie oparty na konstrukcji GEOStar Orbital ATK.

Masa startowa Eutelsat 5 West B będzie wynosiła około 3 t. Satelita będzie miał moc 5 kW i ma zostać wyniesiony na orbitę w 2018. Eutelsat 5 West B zastąpi satelitę Eutelsat 5 West A na kluczowej pozycji orbitalnej 5°W, która obsługuje głównie rynki wideo w Europie i Ameryce Północnej.

Eutelsat 5 West B pozwoli kontynuować świadczenie usług z tej pozycji dzięki działającemu w paśmie Ku modułowi o przepustowości równoważnej 35 transponderom 36 MHz, podłączonemu do trzech obszarów usługowych i wyposażonemu w przełączane transpondery, które zwiększają zdolności satelity (Proton-M wyniósł na orbitę satelitę Eutelsat 9B, 2016-01-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.