Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bomby ćwiczebne od Dezametu

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 14 października 2016

Inspektorat Uzbrojenia zadecydował o udzieleniu zamówienia dla ZM Dezamet na dostawę lotniczych bomb ćwiczebnych.

Lotnicza bomba ćwiczebna LBĆw-10 przeznaczona jest do praktycznego szkolenia podstawowego załóg wojskowych statków powietrznych / Zdjęcie: ZM Dezamet  

Przedmiotem udzielonego zamówienia są lotnicze bomby ćwiczebne LBĆw-10 (MON chce kupić bomby , 2015-11-27). Producent, Zakłady Metalowe Dezamet, dostarczy 5800 ćwiczebnych zestawów bombardierskich. Posłużą one do szkolenia załóg lotniczych samolotów Su-22, MiG-29 i TS-11 i śmigłowców Mi-14. Dostawy zostaną zrealizowane w latach 2016-2022.

Inspektorat Uzbrojenia zdecydował się na zastosowanie procedury zakupowej bez uprzedniej publikacji ogłoszenia o zamówieniu. W uzasadnieniu podkreślono, że ZM Dezamet był jedynym przedsiębiorstwem zdolnym do realizacji zamówienia zgodnie z jego parametrami.

Producent z Nowej Dęby jest bowiem właścicielem praw własności intelektualnej do dokumentacji technicznej LBĆw-10. Jako taki jest jedynym podmiotem uprawnionym do produkcji i dystrybucji tego typu środków szkoleniowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.