Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie południowokoreańskiego OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 listopada 2016

W Republice Korei zwodowano 8. konwencjonalny okręt podwodny typ 214.

Prezentowany na zdjęciu OP Lee Beom-seok (SS 081), typ 214, nazwano dla upamiętnienia pierwszego premiera Republiki Korei, który sprawował swój urząd w l. 1948-1950 / Zdjęcie: MO Republiki Korei

Okręt podwodny Lee Beom-seok (SS 081), typ 214, zwodowano w stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering, zlokalizowanej na wyspie Geojedo, znajdującej się ok. 330 km na południe od Seulu. W najbliższych miesiącach OP przejdzie prace wykończeniowe. Następnie rozpoczną się testy morskie, które poprzedzą przekazanie go Daehanminguk Haegun (marynarce wojennej Republiki Korei). Jednostka powinna wejść do służby do końca 2018.

Budowę Lee Beom-seok zapoczątkowano w 2012. Jest to 8. z serii 9 konwencjonalnych okrętów podwodnych typ 214 (proj. KSS II), zamówionych przez południowokoreańską marynarkę wojenną. Okręty budują DSME i Hyundai Heavy Industries (Wodowanie Hong Beom-do, 2016-04-05). Jednostki tego typoszeregu uzupełniają w linii wiekowe OP typu Chang Bogo (U209).

Okręty podwodne typ 214 mają 65 m długości i 6,3 m szerokości. Wypierają 1800 t i rozwijają 20 w. Zasięg wynosi ok. 22 tys. km. Są uzbrojone w torpedy i kierowane pociski przeciwokrętowe UGM-84 Harpoon (Republika Korei zamawia Harpoony, 2015-11-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.